Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mérgezést kapott?

Mérgezést kapott?

Figyelt kérdés

A szomszédunk 70 éves volt. A gyereke a családjával külföldön él, így a jelenlegi helyzet miatt nem tudnak hazajönni. Többször áthívtuk ebédre, vagy ha nem volt kedve, vittünk neki, mentünk sétálni, foglalkoztunk vele, hogy ne érezze magát egyedül annyira.

Közben lebetegedett, kiderült, hogy házi karantéba kell vonulnia, ami megnehezítette a róla való gondoskodást, de vittem neki ebédet, bevásároltunk neki a boltban, stb. Különösebb tünete nem volt, kicsit köhögött, fájt a torka. Egyik nap bekopogtam hozzá és nem nyitott ajtót.

Megijedtem, pár perc után sem nyitott ajtót, szerencsére nem volt bezárva.

A padlón találtam, nagyon köhögött, és fullasztó pára volt benn. A felmosóvödör fel volt borulva. Benn meleg, a fűtés miatt. Ablakot nyitottam, kihúztam a levegőre. Megmosdattam, kimostam a száját és a szemét hideg vízzel, a köhögése csillapodott, jobban lett. Kérdeztem mi ez a pára, egy kis klórt öntött a felmosóvízbe. Hívtam a mentőket.

Be is vitték a kórházba. Oxigént kapott, de mondták, hogy valószínű áthelyezik az intenzívre.

Másnap át is helyezték. Ott jobban lett. Úgy volt, hogy visszahelyezik az osztályra, mert stabilizálódott az állapota. De aztán nagyon rosszul lett, intubálni kellett. Kb. 2 hétig benn volt az intenzíven, jobban lett. Kihelyezték az osztályra, ahol 3 nap múlva meghalt.

Lehetséges, hogy az a klóros pára okozta a halálát? Nem tudom mennyi ideig lélegezhette be. Talán 5-10 percig.

Akármit olvastam a neten, ilyen kicsi koncentráció mellett nem szabadna, hogy a klór halálos mérgezést okozzon...Nagyon sajnálom őt és családját is. Nagyon rendes ember volt.



2021. jan. 4. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy ilyen idősnél nagyon nehéz helyre hozni egy kis marást is. Sokkal gyengébb a tüdeje és a szervei, a hazai ellátás pedig nem teszi lehetővé a valós segítséget.. szó szerint lesz.ják az időst, meg se próbálnak segíteni, csak egy rutineljárással felteszik gépre és várnak.
2021. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért lenne mérgezése? Beteg volt! Mert, hogy pont felmosásnál lett rosszul attól nem lett mérgezése. Remélem csak troll kérdés. Ennyire kretén nem lehet valaki
2021. jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!