Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Izomláz vagy izomhúzódás?

Izomláz vagy izomhúzódás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tegnapi napon túráztunk egyik ismerősömmel, így jóval többet mozogtam, sétáltam mint amennyit szoktam. Ma észrevettem hogy fáj a vádlim, de gondoltam hogy csak izomláz. Később viszont észrevettem hogy a vádlimon két helyen is pici halvány zöldes-sárgás zúzódás van. A kérdésem az lenne, hogy ez normális, vagy lehet hogy ez nem is izomláz hanem húzódás?

Tudom, fura kérdés, de nem igazán értek ilyen dolgokhoz, és nem is sokszor van izomlázam, feleslegesen pedig nem akarok orvoshoz menni.



2021. jan. 16. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy beütötted valahova?
2021. jan. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Attól is fûgg ez az egèsz fájdalom, hogy mennyire vagy sportos? Sûrûn sportolsz, vagy egyáltalában nem szoktál?
2021. jan. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sportos, nem is szoktam sportolni. :c
2021. jan. 16. 01:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Énszerintem ha rosszul helyezed a lábadra a súlyt, akkoris lehet ilyen véraláfutás. Mert pl valahol megnyomod, nem kering úgy a vér, valahol meg egy kicsit akár esetleg felgyülemlik. De szal ha utána megigazítod, és normálisan rakod a lábad, pár nap alatt el kell, hogy múljon. Szóval szerintem tehát rosszul helyezted a lábadra a súlyt; pl egyiket jobban megterhelted, mint máskor szoktad, másikat pedig kevésbé, vagy szal pl ilyen nemjól, összenyomva léptél rá; tehát szerintem még akár ez is lehet, de én nem értek hozzá; de szóval szerintem ez két külön dolog, tehát a folt nem függ össze az izomlázzal. Izomlázad valszeg van; a lábadat meg máshogy terhelted szerintem. Rakd jól a lábad; és akkor szerintme nem lesz több ilyen, és akkor az ugy fain, menő, jovan. :):)
2021. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Mindenkepp nézesd meg dokival,pihentesd a lábad,nyujtas,enyhe masszázs,akár el is szakadhat az achilles Ónod amiből elég hosszadalmas a felépülés!!
2021. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!