Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kis, felületi bőrsérülésektől...

Kis, felületi bőrsérülésektől lehet tetanusz fertőzésem, ha földes volt a kezem?

Figyelt kérdés
Szederindákat szedtem le egy drótkerítésről. Volt rajtam kesztyű, de egy részen szakadt, és pont ott sikerült belenyúlnom egy indába, kaptam pár bökést. Nem komoly szúrások, nem véreztek, nem is látszik a helyük, kivéve egyet, ami beletört. Illetve, mivel nagyon ügyes vagyok, sikerült beütnöm az ujjam a kerítésbe, az nem szúrt meg, csak megütött, egy kis fehér folt lett a helyén. A kezem kicsit földes volt. Lemostam, lebetadinoztam az ujjamat. Sokszor volt már ilyen szúrásos sérülésem, de most a föld miatt aggódom kicsit.

2021. febr. 2. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A tetanuszbaciknak ennél sokkal mélyebb szúrás kell, hogy tudjanak szaporodni. Egy mély, szűk, levegőtől jól elzárt seb, az nekik a kánaán. A felszínes horzsolás az tuti nem baj, akkor se ha földes. Szerintem a szedertüske se mehetett olyan mélyre. Természetesen lehet, hogy került tetanuszkórokozó a sebedbe, de ha nem tud elszaporodni, akkor az immunrendszered legyőzi és nem lesz bajod.
2021. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj!
2021. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű.
2021. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!