Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokarándulás- menjek orvoshoz?

Bokarándulás- menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Tegnap este futás közben gödörbe léptem és kibicsaklott a bokám, elestem. Utána lassan sikerült lábraállnom és hazasétálni illetve kicsit kocogni is. Azóta viszont már bedagadt és nagyon fáj ráállni, illetve mozgatni, vagy levenni róla testsúlyt (ez fáj a legjobban). Nincs véraláfutás, és roppanást se hallottam mikor elestem. Ez egy sima rándulás ami otthon kezelhető, vagy nézessem meg a biztonság kedvéért? Jegelni szoktam, meg nem-szteroid géllel kenni (Flameril). Mik az esélyek?
2021. márc. 26. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell érezned. Csak annyi a haszna, hogy az rtg kimutatja, ha eltört. Szalag sérüléssel nem tudnak mihez kezdeni. Jegelés, kompresszió, gyulladácsökkentőkkel való kenegetést írnak fel. Ha teljes szalag szakadásod van, akkor rögzítőt írnak fel. (Én is voltam bent párszor boka sérüléssel.)
2021. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod mozgatni, nincs véraláfutás, nincs látható deformitás, és rá is tudsz állni - persze fájdalommal -, akkor nem lehet nagy gond. Nekem mindig az első 2 nap volt a legrosszabb (rá sem bírtam állni), utána gyorsan javult.
2021. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettek. Valószínűleg tényleg nincs akkor nagy gond.
2021. márc. 26. 14:04
 4/9 A kérdező kommentje:
*segítettetek
2021. márc. 26. 14:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) mindkettő én voltam. Azt még hozzáteszem, hogy ha ideges vagy miatta, akkor menj be. Annyit nem ér, hogy emiatt stresszelj.
2021. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Valószínűleg ma reggel majd bemegyünk.
2021. márc. 27. 00:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs eltörve szerencsére. :)
2021. márc. 28. 11:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor megnyugodtál. Jobbulást :)
2021. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. márc. 28. 19:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!