Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Friss műtéti heg kezelése...

Friss műtéti heg kezelése (ragtapasz)?

Figyelt kérdés
Friss műtéti hegem van, az orvos azt mondta, 3 naposan mossam át betadinnal, majd cseréljem le a most rajta lévő ragtapaszt. Arról nem adott instrukciót, hogy milyen tapaszt használjak, ott helyben meg eszemben sem volt hogy ez lehet nem mindegy. Most olyan tapasz van rajta amiben nincs az a vatta rész, hanem mindenhol ragadós. Nem tudjátok, hogy milyen tapaszt kellene rárakni?
2021. ápr. 7. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Patikàban tudsz szerezni olyan tapaszt amin van " Vattarèsz" èn sem tudom a pontos nevèt, az egyesèvel van csomagolva. Vagy pedig steril gèzlapot tegyèl rà, és arra a mefix. Én így kötöttem.
2021. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem fog szétnyílni a seb így, hogy varrat még van bent, de ugye a vattás rész az nem fogja össze? Bocsi lehet buta kérdés, csak nagyon aggódok, nehogy elrontsam.
2021. ápr. 7. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, szètnyílni nem fog, csak vigyàzz mikor leveszed, mert így a varrat is beleragad a tapaszba. Ne ràntsd le hirtelen.
2021. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod hogy beleragadjon akkor vegyél gyógyszertárban ilyen méhpempős cuccot az a gyógyulást is segíti (igazából beleragadni kicsit beleragad, de egyben kijön nem úgy mint a géz hogy egy szál ott marad és kitudja mikor jön le) , az kerül alulra aztán arra a vattás ragtapasz vagy a steril géz és a többi
2021. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!