Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hónapok óta (2-3) rá estem a...

Hónapok óta (2-3) rá estem a küszöbre, és azóta is fáj a térdem. Szerintetek beképzelem, vagy sérült egy csont/porc?

Figyelt kérdés

2021. jún. 4. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmikepp sem bemeseles, van, ami honapokig sajog. De ha nem duzzadt, nem gyanus, akkor nem hiszem, hogy ellatast igenyel.

Ha nagyon aggodsz, mutasd meg orvosnak. De ilyesmi sokaig tud fajni.

2021. jún. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott valami baj lehet, mert ilyen sokáig nem fájhat a térd egy ilyen eséstől. Nekem porcfelpuhulásom, majd műtétem lett attól, hogy valamikor ráestem. Szóval nem ártana ortopéd orvos és MR.
2021. jún. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Valamit csinálj azzal a küszöbbel, ha hónapok óta mindig ráesel.
2021. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak akkor fáj ha hozzá érek, ezt elfelejtettem írni
2021. jún. 4. 23:04
 5/8 Doros ***** válasza:

Ez még talán a jobbik eset, hogy csak érintésre fáj.

A fiam térde komolyan zúzódott, most a gyógyulás után hónapokkal is fáj még. Orvos látta, a röntgen után kimondták, hogy neuropátia, szedjen fájdalomcsillapítót.

Erre ő nem hajlandó, próbálja inkább kímélni a térdét. Reméljük, hogy idővel rendbe jön.

2021. jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Doros!

Köszönöm szépen a válaszodat, a fiadnak pedig kitartást!

2021. jún. 8. 22:10
 7/8 Doros ***** válasza:

Kérdező, nagyon kedves vagy, köszönöm.

Lassacskán, de javulgat már.

Most megnéztem: a fiam 2018 nyarán ment neki lendületből egy fatuskónak,aminem látszott ki a növényzetből. Akkor mentő vitte a sürgősségire, zúzódása volt és csak 40 fokban hajlott a térde. Gyógyeszközös térdvédőt kellett viselnie, azt a komolyabbat, ami tele van tépőzrakkal és majdnem úgy rögzít, mint egy gipsz.

Ennek 3 éve, és még nem tökéletes, azon a lábon nem tud térdelni.

Szóval türelem.


Kívánom, hogy a te térded is javuljon. Addig se erőltesd még és vigyázz a további esésekkel.

2021. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Célszerű lenne egy röntgen, mert előfordulhat, hogy eltört a térdcsont, vagy megrepedt. Utcán, betonon estem térdre. Én sem mentem sajnos orvoshoz vele, mert nem nagyon fájt, csak ha hozzáértem, vagy le akartam térdelni. Járásnál, leülésnél csak lüktetett.Borogattam, krémeztem, éjszakára fájdalomcsillapító. Egy hét után véletlenül rátérdeltem az ágyra, majd kiugrott a szivem, akkorát fájdult, és forró lüktetéssel csak 10 perc múlva csökkent. Röntgen kimutatta a törést, és kezdődő csontképződést a törés helyén, ami a térdeléstől elmozdult. Járássegítő gyógyászati segédeszközt kaptam, nem gipszet. Tépőzárak vannak rajta, a térd mellett két oldalt pedig sinek. Picit volt csak kényelmetlen a hordás, inkább a meleg miatt, de jól tartotta a lábam, és gond nélkül tudtam használni (6 hétig, mint a gipsz), addigra begyógyult. Krémek, fájdalomcsillapító éjszakára kellett. Utána gyógytorna, szobabicikli a térdszalagok erősítésére. 6-7 hónapig éreztem fájdalmasnak, elég nehezen múlt el. Letérdelni most sem kellemes, inkább elkerülöm. Ha sokat kertészkedek, néha még alkalomszerűen felveszem a járássegítőt. Jobbulást kívánok. Mami71
2021. aug. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!