Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés utáni felépülés?

Bokatörés utáni felépülés?

Figyelt kérdés

Nemrég (másfél hete) eltört a bal bokám. Kül és belboka törés. Műteni kellett. 2 csavart tettek bele és egy dróttűzőt. Fekvőgipszben vagyok jelenleg 6 hétig. Hétfőn megyek varratszedésre.

Az lenne a kérdésem, hogy a felépülés mennyi idő mire ténylegesen újra fogok tudni járni, futni, lépcsőzni, guggolni stb? Magassarkút fogok tudni hordani? Olvastam, hogy valaki 2 év után sem úgy jár mint kéne. Lehetséges ez megfelelő gyógytorna mellett? Tényleg ennyire hosszú idő a felépülés? De ugye fel lehet belőle épülni teljesen? Aki tudja vagy esetleg tapasztalta már érdekelne a válasza. Fontos lenne, mert nagyon meg vagyok ijedve, de ne nyugatásképp, őszinte válaszok érdekelnek. Köszönöm előre is! 20/L



2021. jún. 12. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 év múlva volt nagyjából terhelhető, és 2 év volt amikor azt éreztem ez már 90%-os. És nem volt benne csavar csak szimplán eltört. Járni fél év múlva tudsz de nagy eséllyel bedagad terhelésnél. Az exemnek is eltört, neki 4 év volt, fizikoterápiával és ami nagyon bejött neki a meleg-hideg váltakozó lábfürdő. Szintén csavar nélküli törés.
2021. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fél év múlva fogok tudni járni? Érdekes az orvos azt mondta 2-3 hónap.
2021. jún. 12. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
2-3 hónap múlva, még nagyon érzékeny lesz minden terepakadályra. Ja, és nem csak a csontokról van szó, hanem a lágy részeknek is regenerálódni kell. Sok embernél az a rész problémás. Egyébként, szívesen.
2021. jún. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma voltam az orvosnál azt mondta 3 hónap múlva már futni is fogok tudni.😁Szóval mit köszönjek?
2021. jún. 14. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Hogy felvázoltam a reális képet. Mivel pár emberenek a környezetemben már eltört + a saját bokám. De ha orvos azt mondta 3 hónap múlva már futni fogsz, biztos úgy lesz. LOL
2021. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Reális kép a 4 év mondhatom.. na de mindegy. Amúgy ebben mi a vicces?
2021. jún. 15. 22:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!