Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi a különbség a szalag és az...

Mi a különbség a szalag és az izom sérülés között?

Figyelt kérdés

Már 3x rándult/ficamodott ki a bal térdem, de utoljára már vagy 4-5 éve.


Tuti, hogy sérültek a szalagok már, mert a másodiknál nagy reccsenés után elestem.


Viszont most annyi történt, hogy tegnapelőtt este öcsém megrúgta labdával pont a rossz térdemet, a belső oldalát telibe kapta, nem túl erősen, de fájt. Még akkor nem tűnt komolynak, de egyre rosszabb lett, alig bírtam terhelni, instabil lett. Másnap már csak bicegve tudtam használni, terhelni szinte lehetetlen volt, remegett. Viszont a hajlítás nem szűkült be, mint a rándulásoknál, csak a bal lábam emelése és terhelése nehezebb. Tegnap óta jegelem, Fastum géllel kenem, felpolcolom úgy, hogy néha vagy rögzítő vagy szorító van rajta. Mára már jobb lett, de még mindig elég fura. Alapból ritkán fáj kicsit, járás közben néha belesajdul. Duzzanat lett talán (eddig is nagyobb volt a sok rándulás miatt), elszineződés nincs.


Tudom, már kiírtam, de utánaolvasva ez vagy szalag vagy izom sérülés, de a második a jobbik eset. Nem akarom, elhinni, ha egy labda miatt sérülök meg úgy, hogy kuka a nyaram, pl. egy szalag sérülés lesz belőle...



2021. jún. 13. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Az instabil térd általában szalag-sérülés, de azt szerintem jobban éreznéd. Elképzelhetőenk tartom, hogy a szalagok már alapból tönkre vannak menve, mert esetleg nem lettek rendesen kezelve a sérülések után, és sokkal érzékenyebben reagálnak egy-egy behatásra. Ha nagyon nem múlik, menj el vele orvoshoz. Jobbulást!
2021. jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Holnap beszélek az orvossal, remélem fogadni is tud.


Van 2 jegyem az EB meccsekre, plusz meghívtak egy nagy bulira. Alig vártam ezt a hetet, erre tessék... Lelkileg teljesen kivagyok...

2021. jún. 14. 00:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként már nem annyira instabil, csak befelé nem megy, ott, ahol eltalálta a labda, abba az irányba nem billen el,mintha valami visszafogná. Alapból fájdalom nincs már, járás közben néha belehasít.
2021. jún. 14. 00:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha ennyire már bírja, akkor esetleg kapsz valami rögzítőt, úgy a meccsekre biztosan el tudsz menni. A buli meg annak a jellegétől függ, azt én nem tudom megítélni. De ezen ne csüggedj :)
2021. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A doki sajnos csak jövőhéten tudna megnézni...
2021. jún. 14. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Oh. Akkor menj be az sztk-ba a sebészetre. Muszáj ellátniuk.
2021. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
MR szerint semmi baj nincs a térdemmel...
2021. aug. 28. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!