Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Normális, ha egy ragasztott...

Normális, ha egy ragasztott seb újra vérzik?

Figyelt kérdés

Tegnap délután ráesett a lábamra a konyhakés, és lett egy kb 1,5 cm-es vágás a nagylábujjamon. A seb ugyan nem túl mély, de mivel nagyon erősen vérzett (teljesen nem is tudtam elállítani), és tetanusz oltás is rég volt, ezért elmentem a balesetire. Ott lefertőtlenítették, sebragasztót tettek rá és ilyen keskeny sebösszehúzó ragtapaszokat is tettek rá, ami elvileg meg kellene hogy akadályozza, hogy szétnyíljon a seb (bár lábujjon ez nyilván problémás). A vérzés ezután teljesen elállt. Most viszont látom, hogy újra elindult, nem erősen, de azért szépen kezdi eláztatni a tapaszokat.

Ez normális, vagy menjek vissza vele a balesetire? Begyulladva nincsen, fájni sem fáj, de azért mégis… Ha tovább vérzik, a végén még lejönnek a tapaszok, normál ragtapaszt meg nem szabad rátenni, mert feloldja a cuccot, amit rákentek a sebre.



2021. aug. 1. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért egy tegnap óta vérezgető sebbel én visszamennék. Lehet nem volt elég az összehúzó tapasz. Lehet valami nagyobb eret vagtál el vagy van valami véralvadásproblémád. Jó lenne ennek utánajárni.
2021. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ahogy az előbb óvatosan letapogattam zsebkendővel, rájöttem, hogy nem tiszta vér, hanem csak savó, ez azért kicsit megnyugtatott. Ettől függetlenül holnap mindenképpen elmegyek, hogy tegyenek rá friss tapaszokat, tisztítsák ki mégyegyszer.
2021. aug. 1. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mászkálsz, bevérezhet, nekem a kezemen a vágott seb is bevérzett többször2-3 napig.
2021. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!