Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha történt egy baleset velem...

Ha történt egy baleset velem Ausztriában de nem volt nálam a TAJ kártyám és folyamatosan küldik EUR-ba a csekket ami kifizethetetlen számomra még részletekben is, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Sajnálatos okokból kifolyólag adódott egy szerencsétlen helyzet amikor átsètáltam a határon. Baleset történt velem és az oszták mentő a kórházba szállított. Egy teljes napot töltöttem el és kiküldték a csekket közel 1 millió forintról. Sajnos a családi körülményeim valamint az élethelyzetem miatt sem tehetem meg hogy ezt az összeget kifizessem. Mit tudok tenni? Ráadásul németül van a szöveg, csekk én nem beszélek németül.

2021. aug. 2. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Első körben azonnal keress valakit, lehetőleg egy ügyvédet, aki beszél németül. Fordíttasd le vele a papírokat, amiket kaptál, aztán irass vele egy levelet, hogy itt a tb kártyád másolata, legyenek szívesek ez alapján átszámolni a költségeket.
2021. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az osztrák konzulátust, és kérj segítséget. Amúgy hiába lett volna TAJ kártyád, az ott nem érvényes.
2021. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az EU-s TAJ kártya kellett volna. Szerintem is kérj segítséget, és ha van küldjétek el az EU-s TAJ-od. Egy próbát megér.
2021. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda egy sztori. Valaki véletlenül átsétál, aztán véletlenül balesetet szenved, méghozzá olyat, amit rögtön 1 millió Ft-ból lehet meggyógyítani. A szöveg német, de azért hónapok után sem tettél még annyit sem, hogy legalább a Google fordítóba bedobd, lehet nem is befizetni kell, hanem nyertél valamit...

Csak nekem tűnik úgy, hogy elhallgatsz valami fontosat?

2021. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, alap, hogy fizetned kell, ebből semmilyen ügyvéd nem most ki.


Nem volt EU-s biztosításod, sem mindenre kiterjedő balesetbiztosításod, úgy mentél át külföldre. Megszívtad, legközelebb előre gondolkozol.

2021. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom, mit gondoltál, egy laza törés ellátása, röntgennel, érzéstelenítővel (vagy akár altatással) gipsszel simán rúg egy misire.
2021. aug. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4/6 anonim

Autóbaleset történt,igen, ennyi a keletkezett kár/összeg.

Amúgy ha ennyire anonim vagy akkor gyáva is, ha pedig gyáva is vagy jobb ha csendben maradsz skizokám ;)

2021. okt. 27. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!