Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet terhelni? Normális ha még nem tudok ráállni? Elmozdulhat még a csont? Autót vezethetek? Infó lent...

Figyelt kérdés
5 hete (pontosan 34 napja) eltört az V.-ös lábközépcsontom, elmozdulás nélküli, jól álló törés. Gipszet nem kaptam, csak egy bokarögzítőt kellett hordanom 4 hétig. Azután fokozatos terhelés lett előírva, majd szeptember elsején kontroll. A törés nem fáj, viszont az ínszalagok, izmok, stb nagyon be vannak állva, és kis terhelés után sajognak... Ami érdekes hogy a törésnél egyáltalán nem fáj, hanem a csont túlsó végén a lábközépcsont fejénél fáj, pont a kislábujjamnál, de az is csak estére /ha el kell mennem valahova, lógatom a lábam, stb/. Kezdjem el használni a lábam akkor is ha fáj?

2021. aug. 15. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem többször volt ilyen törésem. 2-3 hét múlva mentem dolgozni. 12 órás, járkálós munka. Azért vannak beállva az ínszalagjaid, mert nem használod. Nem fog elmozdulni a törés.
2021. aug. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg terhelés előtt bemelegithetnéd a lábad. Spicc-pipa, körzés.
2021. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az autóvezetést sosem szabad bizonytalanra. Csak ha tutibiztosra tudod, hogy képes és alkalmas vagy rá. Úgy látom, ezeket nem szokták elmondani és auóts vizsgára sem kell tudni, fura... magától értetődő kellene, hogy legyen.
2021. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Különbség van tudom törés és törés között, de én ugyanezzel vagyok 1,5 hete fekvőgipszben. Hétfőn kapom a járót.
2021. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!