Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábujj köröm alatti seb...

Lábujj köröm alatti seb mennyire veszélyes tetanusz szempontjából? Mennyire vigyázzak?

Figyelt kérdés

Körömvágás közben véletlenül megsértettem a lábujjam, a köröm alól jött a vér, nem tudom, hogy megszúrtam-e, vagy belevágtam. Lemostam, betadinoztam, leragasztottam.

A kérdésem, hogy ha a napokban pl. a kertben dolgozom, vagy földúton sétálok, és föld, homok megy a cipőmbe, megfertőződhetek-e a seben át? Elég-e, ha le van ragasztva, vagy inkább ne mászkáljak földes-homokos terepen? Meddig vigyázzak?



2021. aug. 16. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor teheted, ne ragaszd le,csak amikor olyan helyre mész, amit írtál.

Hamar regenerálódik annyira, még ha mély is,hogy ne kerüljön bele semmi olyan.

Holnapután már nem igényel szerintem különösebben semmilyen teendőt.

2021. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hacsak nem lótrágyában tapicskolsz, nem lesz semmi bajod. Egyébként zoknit is lehet húzni. A lábon keletkező vérző sebek sebekből folyó vér, egyéb váladék némileg megakadályozza kívülről fertőzés bejutását.
2021. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!
2021. aug. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!