Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez esetben ajánlott tetanusz...

Ez esetben ajánlott tetanusz oltás vagy nem lesz gond?

Figyelt kérdés

Az élettársam 32 éves férfi, tűzifát hasogatott, amikor az egyik hasított fa odacsapott a hüvelykujjának, amin az utés sebet ejtett, egyből vérzett is, egy centis vágásnak néz ki. Pont láttam, lefújtam kézfertőtlenítővel (70% alkohol), aztán elküldtem hogy mossa ki, majd bekentem jó vastagon Betadine kenőccsel.

Szeretném ha elmenne oltásra, mivel 20 éve nem kapott, de nem hajlandó rá. Aggódom, ugye nem lesz gond így?



2021. okt. 19. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz nyugi. A clostridium bakterium földben és porban fordul elő főleg, azért szokás kutyaharapásnál/karmolásnál és rozsdás szögbe lépés esetéb adni, a fa szilánk nem veszélyes ilyen szempontból
2021. okt. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ÚRISTEN! El kellett olvasnom többször is a kérdést, mert nem akartam hinni, annak amit olvasok... :-)


Gyerekkorunkban ha ilyen történt, akkor annyit mondtak a szüleink, hogy: katonadolog.


Mostanában én is vágtam fát: elsőbb szalagfűrésszel vágtuk darabokra, majd aztán hasogattam vagy 1 hétig minden nap munka után és a fene tudja hányszor ment kezembe szálka (akácfa), és a hozzámverődött fákat nem is számoltam. (bár sokat nem kellett számolni, mert van már rutinom)


Ezzel az egésszel csak azt akartam mondani, hogy amiről a kérdés szól, annak alapesetben semmi jelentőséget sem tulajdonítok.


Ha tulajdonítanék, akkor mindig csak bajaim lennének... :-)

2021. okt. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyerekkorunkban egyik fáról ugráltunk a másikra. Összevissza karistoltuk, horzsoltuk magunkat.

Akkor elég volt a jód, ha nagyon vérzett, kötés. Másnapra már hegedt.

Viszont, ha földes volt a fa, akkor azért megbeszélném az orvossal.

2021. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!