Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy viselik el az amputáltak...

Hogy viselik el az amputáltak a bámulást az emberektől?

Figyelt kérdés
Nemrég kellett amputálni mindkét lábam térd felett és annyira furcsa és zavaró hogy mindenhol bámulnak. Most kezdtem használni kerekesszéket és kicsit kimerészkedtem az utcára a kórházból, persze kísérettel. És minden ember megnézett, nagy zavart. Van tipp hogy hogy lehet elviselni ezt? Köszi előre is!

2021. nov. 6. 11:19
1 2
 1/11 qkker1 ***** válasza:
51%
Normális ember nem fog bámulni, a bunkókkal meg nem kell foglalkozni!
2021. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem biztos,hogy aki bámul,bántani akar,azért bámul.
2021. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Érthető, hogy most még kényelmetlenül érzed magad emiatt, de az emberek többsége nem "bámul", hanem csak rád pillant.

Van, aki csak automatikusan ránéz egyszer-kétszer a közelében állókra, de nincs mögötte semmilyen gondolat.

Vannak olyanok, akik szinte soha sem találkoztak amputált végtagú emberrel, emiatt egy pillanatra meglepően néznek rád. De nem azért, mert bántani akarnának. Nincs mögötte ártó gondolat. A többség csak tudomásul veszi, vagy egy rövid ideig sajnálat villan át a gondolataiban.

Neked is új ez a szituáció, te magad sem szoktál még hozzá, ezért érzed úgy, hogy kilógsz a tömegből és emiatt bámulnak téged.


Valóban lesznek olyanok, akik "kigúvadt szemmel" bámulnak, de velük nem kell foglalkozni. Mindenhol vannak ostoba emberek, ez az ő szellemi szintjüket mutatja.

2021. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Nehezen.
2021. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon nehéz nem foglalkozni azzal hogy rámnéznek. Tudom ritka az hogy egy embernek nincsenek lábai, de nekem ez akkor is nagyon nehéz
2021. nov. 6. 15:28
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Nekem az egyik kezem hiányzik, és nagyon ritka az, hogy egyáltalán észreveszik az emberek. Lehet, most még kicsit érzékenyebb vagy erre, azért gondolod, hogy megbámulnak. Lehet, hogy te is ilyen voltál, és régebben megbámultad az ilyen embereket, és úgy érzed téged is bámulnak, de hidd el a nagy többség észre se veszi.
2021. nov. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krisztamnk ***** válasza:
82%
Hát ... azt is megbámulják aki mankóval jár, akár egy lába van akár kettő. Főleg ha még nőből is van ... Ez egy alapvető emberi tulajdonság - mármint a rácsodálkozás. Az, hogy hogyan, az meg társadalmi fejlettség és elfogadás kérdése. Itt errefelé ez sajnos ilyen :-(
2021. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

7-es

Te egy lábon jársz?

2022. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos ez ilyen. Én is bámulok. Ez egyébként nem azt jelenti, hogy ilyenkor az emberek hosszú percekig néznek. Hanem pár másodpercig, csak az nagyon hosszú időnek tűnik.


Valahol van egy interjú Mányik Richárddal, aki arról beszélt, hogy milyen nehéz volt eleinte az élete a kerekesszékben és hogy a segítő kutyája mennyire megváltoztatott mindent. Tök jól elmagyarázza a pszichológiáját, hogy az emberek tényleg nem bántó szándékkal viselkednek így, hanem nem tudnak kapcsolódni, de egy kutya áthidalja ezt a problémát.

2022. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
9: Azt az interjót én is láttam, de ehhez kell az, hogy ami abban az interjúban is kijön, hogy Richárd egészen pozítiv életszemléletű (több interjót is láttam vele, meg egyszer voltak nálunk még gimibe bemutatót tartani)
2022. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!