Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan szedjem ki a sebbe...

Hogyan szedjem ki a sebbe ragadt mull lapot?

Figyelt kérdés
Elvágtam az újjamat, már tegnap reggel, és be volt kötve, minden nap újrakötöm kétszer, de most mikor délután le akartam szedni a sebbe bele volt ragadva a géz, és nem tudom hogyan szedjemnki, hogy ne fájjon nagyon. Orvoshoz ha nem lesz muszáj nem mennék, de ha nincs más megoldás, természetesen elmegyek majd.

2021. nov. 15. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá egy nedves zsebkendőt- textilt, ha van -, egy idő múlva felázik a géz és könnyebb lesz leszedni.
2021. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Áztasd be és lejön. Ajánlott kamillateával áztatni, mert az gyulladáscsökkentő.
2021. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A beáztatást próbáltam,meleg vízbe áztattam, nagy része lejött, de még a közepében van egy rész, ami mivel ott nem volt bőr, nem nagyon ázik fel. Sajnos most nincs kamillateám, de majd megpróbálom azzal is, meg az anyagos módszert. Az nagy baj, ha esetleg pici részen bennmarad?
2021. nov. 16. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, jó lenne ha ki tudnád szedni. De inkább fordulj szakszerű segítséghez. Ők azonnal fertőtlítenek is. Ügyeleten biztos ellátnak.
2021. nov. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, végül sikerült kiszednem egy bőrvágó olló segítségével. Ügyeletre azért nem akartam menni, mert nem tudtam volna ott ülni 8órát, sajnos az most nem fért bele, de nyilván ha olyan lenne bementem volna.
2021. nov. 17. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!