Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet-e már gyógyult állapotba...

Lehet-e már gyógyult állapotban fájdalmat beképzelni, így az nem múlik el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves vagyok és körülbelül fél éve fáj a hátam alsó szakasza egy baleset miatt (rámesett egy nehéz tárgy).


Az elején rossz volt a helyzet, voltam orvosnál is, aki megállapította, hogy elhúzódó gyógyulás lesz, de meggyógyulok, csak vigyázzak magamra, ne emeljek nehezet, néhány hónapig.


Ezt a diagnózist egy magán szakorvos, a háziorvosom és egy magán gyógytornász szakember is egymástól függetlenül megállapította illetve naponta gyógytornázom, kifejezetten szakember álltal összeállított gyakorlatsorokat csinálok és speciális vitaminokat is szedek.


Igazából többet is foglalkozom az egésszel mint a gyógytornászom szerint kellene. Rágörcsölök


Az állapotom javul folyamatosan de egy enyhe fájdalom szintnél nem megy lejebb. Hallottam arról, hogy ha nagyon görcsösen koncentrálunk valamire, beképzelhetjük a fájdalmat. Van ilyennel tapasztalatotok?


Azért tudok erre gondolni mert kihúzták a bölcsességfogam és fájt. Csináltam mindenfélét és egyszer csak jött a felismerés. Nem fáj a hátam...persze utána rögtön fájni kezdett, ahogy elkezdtem figyelni.

Ugyan ez előfodul egy jó film közben, vagy bármi hasonló ami teljesen kikapcsol és utána sincs gyakorlatilag semmi panaszom, amíg nem kezdem keresni.



Lehet beképzelni fájdalmat?


Köszi a segítséget, nagyon halás vagyok érte!



2021. nov. 17. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. De ha elhúzódó a gyógyulás, akkor az enyhe fájdalom is lehet olykor normális.
2021. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet beképzelni is, de hát ugye neked volt sérülésed, nehéz elkülöníteni a valóstól. Próbálj minél többet kikapcsolni.
2022. jan. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!