Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapott a kutyám, lehet...

Megharapott a kutyám, lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

A havi féreghajtóját adtam be, és mellé nyúltam a kanapén, mert ott volt a párnából egy szivacsdarab, és majdnem kiköpte a gyógyszert. Szóval azt hittem oda esett a darab szivacs mellé, így odanyúltam, ő meg megkapott. Azt hitte a kajájához nyúlok, mivel az is ott volt.

Sose fordult elő ilyen. Igazából kb 1,5cm-es karcolás lett az ujjamon, de vérzett azért...

A kutyus oltva van, ennek függvényében lehet bármi bajom?

(Januárban kapta a kombináltat, májusban veszettség ellenit)



2021. dec. 6. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tetanusz oltást biztos kaptál, nem lesz bajod.
2021. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz. Kb.3x harapott meg kutya, sose lett bajom, te meg gondos gazda vagy,mert oltatod. Mivel kanapén van,gondolom tiszta is. Fertőtlenítsd le betadinnal,ha nincs,akkor most meg alaposan szappannal.
2021. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fertőtlenítsd és nem lesz bajod
2021. dec. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Alaposan megmostam szappannal, utánna bőrfertőtlenítőt is fújtam rá.

Csak egy pillanatra megilyedtem, mert még sose fordult elő ilyesmi...

(Természetesen tiszta a kutyus, Effiproval le van fújva kullancs-bolha ellen is, szívféreg tesztje is negatív lett.)

Köszönöm a válaszokat!

2021. dec. 6. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!