Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag sérülést szenvedtem...

Bokaszalag sérülést szenvedtem orvos nincs ,van valami házi praktika ?

Figyelt kérdés
Félreléptem és aláfordult :-( Nagyon be van dagadva valószínű oldal és keresztszalag egyaránt sérült.

2022. jan. 4. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Házi praktika? Most komolyan? Ilyen dolgokhoz orvos szükségeltetik, nem a Webbeteg vagy a Házipatika. Esetleg nem ártana némi hideg borogatás, a gyulladás csökkentése végett.
2022. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mielőbb orvoshoz kell menni!
2022. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, hogyha mentőt hívsz.
2022. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A fogalmakkal viszont nemigazán vagy tisztában. Keresztszalag a térdnél van, bokánál nincs.
2022. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A külső bokaszalag (talofibular anterior; TFA), ami a boka külső oldalán a csont, azaz a szárkapocscsont alsó végétől a lábujjak irányában felül és vízszintesen helyezkedik el és ez sérül a legkönnyebben.

Szintén a külső bokaszalaghoz sorolják a középső szalagot (calcaneo fibular; CF) is, ami lényegében a sarkadnál húzódik függőlegesen.

A harmadik a külső boka hátsó szalagja (taliofibular posterius) ez a szalag lényegében a sarok hátulján keresztül köti össze a kül- és belbokát.


A saját tapasztalataim szerint ilyenkor a legtöbbször az TFA szalag sérül és akkor ugyan fájdalmak árán még tudod terhelni, és ugyanúgy felduzzad. Ha a TFA szalag mellett a CF is sérül, akkor a terhelés önmagában ellehetetlenedik és a boka azonnal bedagad.

2022. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el orvoshoz. Amennyiben nem tudod terhelni, akkor ajánlott a mentők értesítése vagy holnap a háziorvossal való egyeztetéssel egy betegszállító is elegendő lehet. De orvoshoz mindenképpen menj el.
2022. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Igen ma már volt orvos.Kb 3 hónapig gondom lesz ezzel. Külső szalag rándult meg. Csúnya véraláfutás van alatta,még cipőt se tudok húzni.

Rég volt biológia óra nagy különbség van a fogalmakban : ficam,rándulás vagy szakadás nem mindegy.

2022. jan. 5. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos jól tudom, hogy mi a helyzet. Nekem ma ment ki ismét a bokám. Voltam háziorvosnál, de a pontos diagnózist holnap a röntgen és az ultrahang fogja megmondani. Az viszont tény, hogy nekem mindkét bokám volt eltörve, volt szalagszakadás is mindkettőben. Kamaszként, fiatal felnőttként és a későbbi éveim során.


Amennyiben gondolod, akkor írj rám és mesélek részletesebben.


Mielőbbi jobbulást.

2022. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2022. jan. 6. 01:54
 10/10 anonim ***** válasza:
A 3 hónap még nagyon szerencsés. Velem ugyanez történt lassan 1 éve és még mindig úgy fáj, mintha 2 hetes sérülés volna :/
2022. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!