Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A bal térdemet 2x műtötték...

A bal térdemet 2x műtötték keresztszalag pótlással. Utóbbi műtétem 7 hónapja volt, és nem akar helyre jönni. Volt MR vizsgálat, a doki szerint közepes szintű porc kopásom van. 25 éves férfi vagyok. Mit tudnék tenni a fájdalom ellen?

Figyelt kérdés
porckopás, térd, keresztszalag

2022. febr. 11. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nem kophat el, még ha sportoló vagy se. Erősítsd a lábizmod, addig nem javul meg. Nekem is volt fájdalom meg kattogás is hónapokig, mondjuk nekem csontáthelyezéses műtét volt, laza szalag miatt.
2022. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nincs levált porc, gondolom belenéztek műtétkor. Bár van olyan h nem látják meg,
2022. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

#1 (ma 13:42)

Sajnos igenis lehet porckopás akár már 17-18 éves korban is. Nekem is volt szalagműtétem, mégpedig úgyhogy tiniként elszakadt keresztszalagot pótoltak 20-as éveim közepén.


#2 (ma 13:50)

Ebben igazad lehet.

2022. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Úgy értem olyan szintű kopás, ami folyamatos fájdalommal jár, az ritka. Plusz neki a műtét óta fáj ahogy írja
2022. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Első válaszoló.

Igen el van maradva a combizmom, de nagyon nehéz akármilyen gyakorlatot is véghez vinni, ha pl egyszerű guggolásnál is fájdalolmaim vannak.

2022. febr. 11. 14:02
 6/17 A kérdező kommentje:

Igazából azon stresszelek, Hogy ha valóban ilyen szintű kopás van a térdemben, ilyen fiatalon. mire számíthatok vajon később.?!

Mit lehetne tenni?

2022. febr. 11. 14:04
 7/17 anonim ***** válasza:
Sajnos ez fájdalmas, hajlik a lábad? A legrosszabb a letapadt szalagok feltépése, de sajnos ha nem csinálod nem lesz jobb.
2022. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hajlik rendesen, nincs ilyen jellegű probléma.

Csak recseg iszonyat, meg ha úgy lépek fáj.

Egyenes vonalú sétánál, van Hogy nem fáj.

Viszont valamikor jobban bele áll és akkor midnen lépésnél fáj, plusz duzzad is, ha sokat jövök, megyek.

2022. febr. 11. 14:20
 9/17 anonim ***** válasza:
Volt ismerősöm akinek 25 évesen protézist tettek be. Úgyhogy lehet ilyen fiatalon kopás. Keress ortopédorvost és konzultálj a hialuronsavas injekciókról.
2022. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Mai napon kaptam meg az injekciót.

Remélem, Hogy kiváltja hatását.

Esetleg van tapasztalat?

2022. febr. 11. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!