Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagy baj ha neha elkezd...

Nagy baj ha neha elkezd zsibbadni a kezem vagy a karom a gipsz alatt?

Figyelt kérdés
Eltört a gyűrűs ujjam 3 napja. Voltam keringés ellenőrzésen másnap, akkor azt mondták minden rendben vele. Sok helyen viszont azt olvasom hogy nagy baj , van ahol azt hogy nem. Nem állandó ez az enyhe zsibbadas, van amikor azt erzem a karomnak kényelmetlen es talán azert is előfordul. Van amikor az érintett ujj bizsereg. Nektek is volt ilyen ?

2022. febr. 14. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha problémásnak érzed menjél vissza. Bármi kiválthatja. Akár az is, hogy valahol nyom egy ideget. Ez az orvos dolga, hog yilyenkor ránézzen. Ha lecsesz, hogy minek mentél vissza betegjogi képviselő.
2022. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Labam volt gipszben, de igen, volt hogy nyomta a gipsz es testhelyzetet kellett valtani, hogy ne zsibbadjon. Nem tul szoros a gipsz?
2022. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem szoros mert másnap lazítottak a kotesen. Nem folyamatos , akkor gondolnék rosszabbra es mar mennek is orvoshoz, ha nem tetszene nekik akkor is. Mégis felek, nem is tudok semmit ebben a témában
2022. febr. 14. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem akkor zsibbad amikor lefelé tartod?

Nekem a karom volt begipszelve, lefelé tartva mindig zsibbadt, de azt mondták hogy ez normális. Gondolom ezért szokták felkötni a gipszes kart, bár nekem pont nem kötötték fel.

Ez már évekkel ezelőtt volt, azóta semmi baja. Csak amíg nem forrt össze, addig volt ez a zsibbadás.

2022. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tartom lefelé, es nekem fel is van kötve. Fekvésnél, ülésnél is párna van alatta.
2022. febr. 14. 13:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vállig gipszben van a kezem. Gipszelőben mondták, hogy felkötve hordjam, hogy ne dagadjon, zsibbadjon.

Jól van felkötve?

Gipszsín még gondolom. Körkörös gipsz sem lesz jobb, az zárt. Szerintem lassul a keringés a gipszelt végtagban és ez okozza.

2022. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma mentem vissza konkrétan emiatt. Kérdeztem, hogy mennyire baj ha sűrűn zsibbad, azt mondta az orvos nem gond. Háromszög felkötést kaptam, ma mar picit enyhébb lett a zsibbadas. Az asszisztens azt mondta, hogy ha pihenek pl, akkor a konyokomet letámasztva tartsam felfelé a karom. Meglepődtem, de ha ok mondtak elhiszem 😀 bár elég kényelmetlen, nem tudom ugy sokáig tartani. Valakinek valami tipp, ha esetleg történt vele ilyen, hogy oldotta meg?
2022. febr. 16. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!