Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Részleges külső bokaszalag...

Részleges külső bokaszalag szakadást szenvedtem lassan 6 hónapja többi lent?!

Figyelt kérdés

Lassan 6 hónapja külső részleges bokaszalag szakadást szenvedtem és inkább a belső oldal fáj a szakadásnál szinte nem is érzek fájdalmat de viszont bel bokán fájdalmas főleg terhelés után.

Mitől lehet? Tapasztalat esetleg?



2022. márc. 3. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Jársz gyógytornászhoz? Ha nem, akkor kellene...
2022. márc. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
10 db Fizikoterápiát fel vettem, de nem segített az sem!
2022. márc. 4. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:
A 10 fizikoterápia iszonyatosan kevés. Tapasztalatból tudom, hogy ilyen sérülés után legalább 4-8 hét gyógytorna és fizikoterápia szükséges.
2022. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben!

És esetleg tudnál ajánlani valamit amivel táplálni tudom a bokámat?

Mivel az orvos sajnos ennyit írt ki de lehetséges hogy vissza fogok menni hozzá!

2022. márc. 5. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:

3#-nak igaza van. Nekem 3 hónap volt, mire teljesen rendbejött a bokám. Ez sajnos egy olyan sérülés, ami után hosszú rehabilitáció szükséges.

A bokádat semmilyen krém/gyógyszer nem fogja helyrehozni. Egy idő után el fog múlni a fájdalom.

(Nekem a a piros lóbalzsam segített valamennyit. Van piros és kék, változó, hogy kinek melyik jön be.)

2022. márc. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia. Mi lett a bokáddal? Nekem is kb ugyanez van. 2 hónappal ezelőtt estem el. Utána rögzítőt kaptam. Külső bokaszalag szakadt. Csak manuálisan állapították meg. Tegnap vehettem volna le a rögzítőt. De annyira fáj a belső bokám, hogy reggel pl alig tudok járni. Utána napközben is érzem, de elviselhető, hosszútávon fáj, zsibbad, ödémásodik nap végére..

Guggolni nem nagyon tudok, erős húzodást érzek belül.

Gyógytornát egyáltalán nem írtak ki..

2023. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyógytornát általában ajánlani szokták és utána a páciens felelőssége, hogy elmegy-e vagy sem. A fizioterápia teljesen más. Azt azért írják fel, mert az speciálisan a sérült testrésznek a tornáztatására, mozgatására hegyeződik ki.
2023. jún. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Azóta elmentem magánban orvoshoz. Félrekezeltek, ahogy gondoltam. Kívül és belül is szakadtak a szalagjaim. Több, mint 2 hónapig rögzítőt kellett viselnem, ami nem is volt megfelelő erre a sérülésre.

Most hialuronsavas injekciós kezelést kaptam/kapok és a héten kezdem a tornát.

2023. júl. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!