Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma este fürdés előtt vettem...

Ma este fürdés előtt vettem észre, hogy vagy egy anyajegyem, vagy egy szemölcsömet sikerült lekapni, legalábbis véresnek tűnik. Régebbi képen megnéztem, és mint kiderült volt ott anyajegy vagy szemölcs?

Figyelt kérdés
Bekenjem-e valamilyen kenőccsel, vagy esetleg ragasszam-e le sebtapasszal? Nem mertem hozzányúlni, mert nem tudom mi is történt vele pontosan. Valamint, várhatok-e vele reggelig, nem-e addigra elfertőződik?
2022. márc. 8. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Menj bőrgyógyászhoz minél előbb. Velem olyan történt, hogy egyik reggel a kicsi barna anyajegyem 3x nagyobb volt, mint normál állapotban és full fekete. Még aznap foglaltam időpontot magánba,mert nagyon tojtam. Másnap este mehettem is. Nem volt olcsó mulatság,de legalább megnyugodtam.

Szerencsére nem volt semmi komoly, le kellett ugyan szedni, de nem volt rosszindulatú. Simán valami irritáció okozta az elváltozást, de mivel nem lehetett tudni, milyen változásokat okozhat az anyajegy szerkezetében , így jobb volt megválni tőle. A doktornő,aki megvizsgált először,azt mondta,Betadint lehet rá kenni.

2022. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vérzik, csak véresnek tűnik, akkor nincs gond. Nem kell bekenni, nem kell leragasztani. Nem kell vele foglalkozni. Majd begyógyul, ha meg is sérülsz. Nem fogsz belehalni, sőt semmi bajod nem lesz.


"Valamint, várhatok-e vele reggelig, nem-e addigra elfertőződik?"


Attól függ. Ha kulturáltak, higiéniai szempontokból kielégítőek a lakhatási körülményeid, akkor nem fog elfertőződni reggelig, sőt később sem.

Ha az utcán élsz és ruha nélkül ürülékben hemperegsz, akkor elfertőződhet.

2022. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

#2 jól mondja.

De ha nagyon parázol, nézesd meg szakemberrel. Lehet nem kell leszedetni, de szerintem megnyugtató lehet,ha valaki rapillant.

2022. márc. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2. kérdező, azthiszem vérzett is, csak kevésbé. Ezért mondtam hogy véresnek tűnik. Egyébként rendben, meg fogom nézetni. Köszi hogy szántatok időt a kérdésemre, és hogy megnyugtattatok.
2022. márc. 8. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!