Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Háziorvos adhat be tetanusz...

Háziorvos adhat be tetanusz elleni oltást?

Figyelt kérdés

Macska karmolással és harapással hétfőn voltam a balesetin miután az egyik ujjamat alig tudtam mozgatni úgy feldagadt (1 nappal a baleset után). Maguk a sebek nem mélyek, csak fájnak.Nem akarok okosabb lenni az orvosoknál, de elég vicc az ellátás, amit kaptam. Nem kaptam semmi sebtisztítást, csak begipszelték a teljes kezem.

Estig ott ültem, mikor már hazaértem, akkor hívtak fel, hogy tetanuszt el felejtették beadni, ha megyek vissza majd kérjek. Szeptemberben lesz 5 éve, hogy utoljára kaptam, akkor azt mondták, hogy 5 évig jó lesz. Ez a mostani doki azt mondta, hogy azért egy ismétlő belefér.

Tegnap délelőtt kellett volna visszamennem, de nem tudtam. Délután leszedtem a gipszet magamnak (csak az alja volt gipsz alap, így csak le kellett tekerni a kötést) (a másik csuklóm annyira elkezdett fájni attól, hogy kompenzálja a kezem a másikat, hogy nem bírtam tovább). Kis javulást láttam akkor, mostanra javult. Még mindig nem szuper az ujjam, de már sokkal jobb.


Felhívtam tegnap a háziorvost, de ő azt mondta, hogy nem adhatja. Máshol azt olvastam, hogy a háziorvos adta be. A traumatológiára küldött. Nem nagyon van kedvem, egy mostmár lassan csak karcolás miatt, egy napot megint a klinikán tölteni, úgy h lehet most olyan orvoshoz kerülök, aki azt mondja, hogy szerint még jó a régebbi oltásom, nem adja be.



2022. márc. 17. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Engem anno gyerekkoromban harapott meg veszettség ellen nem beoltott kutya, a gyerekorvos simán beadta. Pedig semmi különösebb tünetem nem volt.
2022. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Veszettség nem tetanusz 😅
2022. márc. 17. 14:54
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Beadhatja szerintem, de ki tudja. Mondjuk elég érdekes a sztori. Viszont ha az adott időre mentél volna egy ő hibájukból elmaradt kezelés miaat, akkor az a minimum, hogy előrevesznek.
2022. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!