Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen gondot okozhat, milyen...

Milyen gondot okozhat, milyen módon kezelik, távolítják el, ha egy nyomósirón (rotring) ceruzahegy beleszúródik a bőrbe, ill. beljebb mélyen?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy nem kicsit, hanem akár 5-25-30.. milliméterre.


Szeretném megjegyezni, nem történt ilyen eset! Csupán a kiskamasz gyerekeim kérdezték és nem tudok válaszolni, sőt, el is gondolkodtam magam is a kérdésem. Interneten nem találtam választ, nem tudtam google-val megoldani.



2022. ápr. 11. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

30 mm-re nem tudsz rotringhegyet beszúrni, mert hamarabb eltörik. 5-10 mm-re talán tudsz.


Attól függ. Ha steril, akkor lehet, hogy semmi panaszt nem okoz. Letokolódik és ott marad. Ha sok baktérium van rajta, okozhat gyulladást. Fájdalom, bőrpír, stb. Sebészileg el lehet távolítani (felvágják, kiveszik.)

2022. ápr. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adnak egy másikat.
2022. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
:-D
2022. ápr. 13. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!