Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Volt már láb sajkacsont törésed ?

Volt már láb sajkacsont törésed ?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyi idő után lehet újra focizni vele ?

Észre se vettem, hogy el van törve csak a röntgen mutatta ki és eltelt 6 hét azóta se fáj, ilyenkor már el lehet kezdeni újra sportolni ?



2022. ápr. 14. 11:26
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Először kontrollálni kell, hogy összeforrt-e rendesen, elvileg elég a 6 hét, de mivel nagyon terhelt ez a csont, ezért csak azután lehet akármit is csinálni vele. Eleve is lábnál és kéznél is a csontok legtöbbször nem mutatnak nagy töréseket, van, hogy 2 hét múlva változik, esetleg elmozdulásos törés lesz belőle.
2022. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Voltam kontrollon és rendben volt minden. Most visszamentem elvileg utolsó kontrollra és nem csináltak röntgent mert egy másik orvos volt és még több időt mondott rá. Ezért nem tudom eldönteni melyikre hallgassak.
2022. ápr. 14. 11:58
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A válasz megvan akkor, még nem lehet vele sportolni. Az, hogy rendben van-e, meg, hogy sportolhatsz-e vele, kiteheted nagyobb terhelésnek, az két különböző dolog.
2022. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen én ezt értem, de az egyik azt mondta 6 hét után sportolhatok a másik pedig 8 hetet mond.
2022. ápr. 14. 12:49
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Óvatosan megpróbálhatod terhelni.
2022. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!