Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi probléma lehet az ujjpercem...

Mi probléma lehet az ujjpercemel/ujjamal?

Figyelt kérdés

4-5hete volt egy sérülésem, ahol jobb középső és a jobb gyűrűs ujjamra teherült az testem(ráestem), és lényegében "visszatört" ez a két ujjam. A sérülés után mindkét ujjam nagyon fájt, a gyűrűs kb 20ms-ig a másik pedig 1percig de egy 15perc elteltével csak egy kis fájdalmat éreztem és tudtam mozgatni mindkét ujjamat. A lényeg annyi hogy másnap már nem is fájtak, talán a középső egy kicsit.


A problémám annyi, hogy a jobb középső ujjam, középső ujjperce feldagadt,(a gyűrűssel semmi probléma nincs) kb 0,3mm-el szélesebb mint a bal középső ujjam amit nem ért sérülés. Gyakorlatilag nincs semmi küllönbség a kettő között itt arra gondolok, hogy bárhogy mozgathatom nem fáj, mintha semmi baja se lenne csak nagyobb,szélesebb mint a bal középső ami kicsit zavaró számomra.

Biztos vagyok benne hogy a sérülés okozta hiszen csak azóta nagyobb mióta megtörtént.


Tervezek orvoshoz menni, mert látszólag az idő nem segít és nem nagyon szeretnék igy maradni. De azért a kérdésemet kiirom és szivesen várom a válaszokat, hogy valakinek volt-e már hasonló? Ha igen akkor mit tett? Mit kell várjak az orvostól? Szerintettek mi történt az ujjamal, hogy nem jött helyre?



2022. máj. 4. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Zuzodott, be van dagadva?
2022. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4-5 hete... Az orvos nem varázsló, akkor kellett volna röntgent csinálni. Lehet hogy eltört és rosszul fort össze, azt legfeljebb eltörik újra és gipszelik.
2022. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem egészen van így. Kéz traumánál sok esetben van olyan, hogy rögtön semmi nem látszik, kb. 2 hét múlva meg kell ismételni, van hogy csak akkor látszik egy törés. Lehet ez egy elmozdulás nélküli trauma, illetve repedés is lehet, nem kell látványos törésnek lennie.
2022. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!