Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Horzsolástól lehet vérmérgezés...

Horzsolástól lehet vérmérgezést kapni?

Figyelt kérdés
Elestem és nem tudtam lefertőtleníteni.
2022. máj. 14. 22:19
 1/8 gublug ***** válasza:
46%
Igen, hiszen ki tudja mivel horzsoltad le. A horzsolásnál hajszál erek is elszakadhatnak, és akkor a horzsolás vérezhet - még ha csak minimálisan teszi is. Ott pedig bejuthatnak kis bacik.
2022. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Holnap menjek orvoshoz?
2022. máj. 14. 22:32
 3/8 gublug ***** válasza:
100%

Általában horzsolásból nem szokott gond lenni, mert lefertőtleníted amilyen gyorsan lehet és kész. Begyógyul. A tiszta levegő is segíti a bőr gyógyulását.


Mivel horzsoltad le? Elestél? Rozsdás vassal dolgoztál? stb?

2022. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gublug ***** válasza:
100%
Még azt akartam mondani, hogy mivel feltételes módban tetted fel a kérdést ezért feltételes módban válaszoltam. De mint a 2. válaszomban is írtam, általában a horzsolásból nem szokott gond lenni. Általában.
2022. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elestem betonon.
2022. máj. 14. 22:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Reggelre nem lesz gond? Mert így nem igazán merek elaludni.
2022. máj. 14. 22:40
 7/8 gublug ***** válasza:
100%
Akkor semmi gond. Fertőtlenítsd le. Ha nincs otthon semmi, akkor max forró vízzel mosogasd le - hisz a forró víz is fertőtlenít. Lehet bepirul aznap, vagy másnapra, mert a fehérvérsejtek - a saját immunrendszered katonái - odasereglenek a gyulladáshoz, hogy ott dolgozzanak, de ez el fog múlni. A saját immunrendszerednek elégnek kell lennie.
2022. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gublug ***** válasza:
100%
Aludj nyugodtan.
2022. máj. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!