Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a C7-es csigolyám....

Eltört a C7-es csigolyám. Stabil törés. Miami gallért kaptam, 8 hétig kellene hordanom,( de a doki rosszul számolt, és 10 hétre jött ki a kontroll) Többi lent?

Figyelt kérdés

Az első (max 2) héten éreztem, hogy kicsit fáj, de nem volt olyan vészes. (Ebben az időszakban végig feküdtem, pihentettem) Mostmár abszolút nem érzek fájdalmat, csak egy kis takarítás, vagy séta után azt érzem, hogy elfáradt.

1. Szerintetek reális ez a 8 hét? Azért kérdezem, mert egy személy azt írta, hogy őt műtötték is, kapott fűzőt is, de azt 2 hétig kellett csak hordania.

2. Ezek után lesz valami problémám a törés után?

3. Szerintetek mennyi idő alatt erősödik meg újra?

4. Nagy butaság lenne tőlem, ha 6 hét után levenném a gallért? :D

5. 1 hónap után vissza merjek menni dolgozni? Gép előtt ülnék, szóval nem megterhelő a munka

Majd a doktortól is megkérdezem, csak tapasztalatokat szeretnék olvasni. Köszi :)



2022. jún. 15. 16:55
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
87%
Rehabilitációban dolgozom, ergo van rálátásom. Az, hogy másnál mi volt és mit mesélt, az egy dolog, ettől a te helyzeted nem lesz ugyanaz ráadásul ott volt műtét, nálad még nem. A gallért addig kell hordani, amíg a kontroll nem igazolja az ellenkezőjét. Kellemetlen tudom és azt is, hogy számít minden egyes nap, de a te egészséged a legfontosabb.
2022. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Azt tedd amit az orvos mondott.

Pont.

2022. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A többire is kaphatnék választ?
2022. jún. 16. 07:39
 4/7 anonim ***** válasza:

3: azokat a kérdéseket miért nem a kezelőorvosodnak tetted fel???


Honnan tudná bárki is, a leleteid, és eredményeid nélkül, hogy nálad pontosan mi a helyzet???

2022. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Drága #4

Végig olvastad? A kötözködő emberek miatt írtam direkt oda, hogy megkérdezem a doktort is, csak mielőtt elmegyek orvoshoz, tapasztalatokra lennék kiváncsi, mivel még nem volt törésben részem.

De úgy tűnik, hogy ezzel kellett volna kezdenem, mert arra nem vetted a fáradtságot, hogy végig olvasd, csak elkezdtél oktatni. Vagy ha végig is olvastad, akkor szándékosan figyelmen kívül hagytad, hogy tudj valamiben okoskodni.

2022. jún. 16. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:

5: egy csigolyatörés százféle lehet...


Semmi relevanciája nincs annak a te esetedre vonatkozóan, hogy Gipsz Jakab törésénél mi történhetett....

2022. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De gondolom sok embernek tört már el csontja és letudja írni, hogy egy stabil törés után miket kellett csinálnia, a gyógyulás után érzett e fájdalmat stb. Nem azt mondtam hogy állítsatok össze nekem egy beosztást hogy mikor mit csináljak, hanem saját tapasztalatokat olvastam volna, véleményeket.
2022. jún. 16. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!