Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez már körömbenövés? Meg...

Ez már körömbenövés? Meg lehet még valahogy úszni a műtétet? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rettenetesen gyengék a körmeim a lábamon. Folyamatosan a körmöm rétegei a végén el kezdenek leesni, és úgy néz ki, minta valamitől össze lenne karistolva, karcolva. Főként a hüvelykujjamon, de a többin is enyhén. Letörött a körmöm sarka a jobb lábam hüvelykujján emiatt, és el kezdett benőni. Időben ráeszméltem, és ahogy az orvosom mondta el kezdtem húzogatni, és teljesen le tudom húzni a körmömről. Viszont a szélén van egy kis seb, ami gennyezik és vérzik sokszor.


Egyszer már volt ilyenem, a másik lábamon. Annak műtét lett a vége, találtunk egy jó magánorvost, és ő lézerrel megcsinálta, gyorsan felépült, de rengeteget kellett kötözni, több napig nem fürödhettem, és nem zuhanyozhattam rendesen. Ott vadhús is nőtt kb. a körmöm feléig, rettenetesen be volt nőbe. Azóta azon a lábamon egyszer se volt.


Ha látom hogy jön a gennyes vér, akkor lemosom szappannal, tusfürdővel (natúr, antiallergén), majd lefertőtlenítem alkoholos bőrfertőtlenítővel.


Mit tegyek? Mit javasoltok? Ez már benövés?



2022. júl. 23. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedikűrössel nézesd meg!
2022. júl. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Betadin oldattal fertőtlenítsd és Tetran krémmel kend be, majd tegyél rá sebtapaszt, ezt naponta csináld meg, nekem 4 nap alatt levitte a gyulladást, persze ha ezután sem javul, nem múlik, akkor sebészet.
2022. júl. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!