Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit lehet tenni ha az orvosok...

Mit lehet tenni ha az orvosok balesetnél félre diagnosztizálták feleségem ?

Figyelt kérdés

Feleségemnek olyan 4 hónapja balesete volt üveg ajtóval és a kezén csuklója elvágódott.



A műtétet végző orvosok azt diagnosztizálták hogy nem történt ideg sérülés és varrat szedés után még kontroll-t se irtak fel neki.


Eltelt pár hét varrat szedés és a feleségem még mindig nem érzett a tenyerén ezért nyilván nem hittünk a diagnozisnak ezért vissza mentünk panaszra hivatkozva.


Az esetünket a kezelő orvos helyett (aki csinálta a műtétet) egy konkrét kézsebész vette át, ő adott beutalót EMG és Ideg ultra hang vizsgálatra.


Mind 2 vizsgálat alá támasztotta félelmünket és igenis történt ideg sérülés,amit csak műtéttel lehet megoldani és azt is csak úgy hogy a feleségem lábából kiszednek szövetet és azzal reparálják a csuklóját.


AZ EMG orvos és a Ideg ultra hang doktornő csak csodálkozott hogy feleségem nem kapott semmit, se beutalót vizsgálatokra, se kontrol vizsgálatra időpontot semmit.


Ha mi nem vesszük a kezünkbe az ügyet és az eredeti diagnózist elhisszük akkor a feleségem keze egész életére nyomorult lett volna.


Az Ideg ultra hang tegnap történt, azt mondta a doktornő hogy azonnal sürgösen legyen megműtve a keze viszont az a baj hogy a konkrét kézsebész csak csütörtök délelőtt van.



Addig is ezek után mit lehet tenni ?

Mi a folyamat a panasz eljárásnak vagy esetleg korház beperelésével kapcsolatban ?


Mivel rossz diagnozist és mütétet (már akkor lehetett volna ideg reparálást csinálni) csináltak és nem adtak kontrollra időpontot (ergo feleségem keze élete végéig ilyen maradt volna ha mi magunktól nem megyünk vissza) ezért mindenkép ügyvédet akarok fogadni és be akarom őket perelni.


2022. aug. 30. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha van rá jó sok pénzed erre, vannak pénzhajhász ügyvédek, akik erre specializálódtak...
2022. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Az orvos is ember, bárki hibázhat.
2022. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ennyi hiba bárkinél előfordul.

Egyértelmű volt, hogy nem teljes a gyógyulás, és ugyanúgy megkapja a kezelést. Megértem a felháborodottságot, de szerintem nem rosszabbak az esélyek, mintha egyből észrevették volna.

2022. aug. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Itthon orvos ellen max polgári (kártérítési) pert lehet nyerni, úgyhogy ami kárt számlával tudsz igazolni, annak egy részét visszakaphatod több év pereskedéssel. Kezdd el gyűjteni ezeket a számlákat és sok szerencsét!
2022. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Eleve kézsebészhez kell menni, mert egy random műtős NEM tudja megállapítani a sérülés mértékét.
2022. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2/ és a 3/-as nem igazán érti.


SEMMILYEN kontrollra vagy további vizsgálatra nem lett ő küldve még csak biztonság kedvéért azon felül hogy pont az ELLENTÉTE lett a diagnózisnak.

2022. szept. 4. 10:46
 7/9 A kérdező kommentje:

1/ ,4/-es Értem én hogy nem egy normális demokráciában élünk mint nyugat Európa vagy Amerika ahol ezért milliókra be lehetne perelni a korházat de attól függetlenül csak van valami amit lehet tenni az ügyben.


5/ Ez nyilvánvaló csak az a baj hogy az egészség ügyben lévők nem tudják ezt.

2022. szept. 4. 10:49
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Jó, szóval igazából ezen sszeretnél meggazdagodni, és keresed a módját...


Hát, akkor ügyvéd. Aztán ő megmondja, mi kell még a perhez.

2022. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8/-as Te hogy nézel tükörbe anélkül hogy nem köpöd le magad reflexből ?

Ilyen mondtat végett kapásból arcon köptelek volna.


Én k@rva anyámat hogy merek panaszkodni azért mert félre diagnosztizálták a feleségem úgy hogy még kontroll-ra se adtak időpontot....

Nyilván engem a pénz érdekel nem az hogy a feleségem keze lebénult volna egész élletére ha mi nem megyünk vissza magunktól és nyomozzuk ki hogy mégis csak van baj...

Gratulálok !!


Nem csodálom hogy itt tart az ország mert tele van ilyen velejéig romlott sz@r evő aljadékokkal mint te.


Nem baj hogy szar az egézségügy,szar az közoktatás,szarok a bérek és úgy nagyából minden az nem baj mert legalább olyan köpödelmek mint te még az életüket is anyucitól meg apucitól örökölték,nektek jó mindenki más meg dögöljön meg éhen vagy a korházban !

2022. szept. 6. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!