Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha eltört két ujjam, kérhetem,...

Ha eltört két ujjam, kérhetem, hogy csak a két ujjat rögzítsék/gipszeljék és max csuklóig a karomat?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék könyékig gipszben lenni két ujj törés miatt.

Volt akinek csak a törött ujjakat és csuklóig a kezét tették gipszbe?

Üzemorvos küldött be, rögzítette az ujjaimat, szerinte ezt könyékig gipszelik..


2022. szept. 9. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kívánságműsor.
2022. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírálhatod felül az orvost. Ez nem kívánságműsor...

A törés és a röntgen alapján a sebész pontosan tudja, hogy meddig kell rögzíteni.


Neked lesz rossz, ha az elégtelen rögzítés miatt rosszul forr össze, és nem lesz funkcionális az ujjad.

2022. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Áh, 1-es, megelőztél. :)
2022. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat ezt azert csak nem gipszelik konyokig, bar nem ertek hozza, nekem csak egy ujjam tort el, de azt se gipszeltek, sinbe raktak.
2022. szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Melyik két ujj?

A törött ujj melletti ujjat is be fogják gipszelni. Nem 2, hanem 3 vagy ha nincs szerencséd mind a 4 ujjadat is gipszelni kell..

Csuklóig nem elég a rögzítés, biztosan könyékig begipszelnek, itt nincs olyan, hogy te kéred meddig és hogyan legyen a gipsz. Az orvos a röntgen alapján majd megmondja..

2022. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gyűrűs és középső, ami tuti. Az üzemorvos 3 ujjat rögzített most egymáshoz. A tenyerem és a hüvelykujjam felőli rész is eléggé fáj, az is törhetett? Hüvelykujjamat minimálisan tudom mozgatni az ujjpercet, a tenyér felől nem nagyon.
2022. szept. 9. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így látatlanban, képalkotó ismerete nélkül, tünetek alapján elég súlyos.

Ha a gyűrűs és középső ujj törést nézzük, ilyen esetben mind a négy ujjat gipszben kell rögzíteni, mindig a törött ujj melletti ujjat is rögzítjük, hogy stabil legyen.

Ilyenkor az egész kart gipszeljük könyékig. Kb. 4-5 hét rögzítési időre kell számítani.

De nem tudjuk melyik ujjperc(ek) törtek, tenyérhez közeli pl. Vagy tört e a kézközépcsont. Azt ránézésre sem lehet megállapítani.

Amit írsz viszont, hogy a hüvelykujjad nem mozog és nem is az ujjperc, az gyanús, hogy nem sajkacsont e.. Ha az, akkor az nem túl jó helyzet, mert néha műtét szükséges és a sajkacsont nagyon nehezen gyógyuló törés a rossz vérellátás miatt. Rögzítési ideje 12-16 hét gipsz törés fajtájától és a gyógyulástól függően.

Gipszmester vagyok, innen a hozzáértés.

2022. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, látatlanban igazad lett!

Eltört 3 ujjam, ulna, metacarpus és sajka. Minden ujjam gipszben, 4 ujj meg s hüvelyk is. Alsó hangon 13 hét gipszben..

a könyök felőli törés miatt az egész karomat hónaljig begipszelték..a reménysugár hogy 6 hét után a 4 ujjam szabadul a gipszből és kapok kisebb konyekig erő gipszet

2022. szept. 27. 13:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Jezusom te ezt hogy bírtad így teljesen begipszelve?? Nekem 3 ujj és konyekig de utálom.
2022. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!