Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elmeletileg lehet így tetanusz...

Elmeletileg lehet így tetanuszt kapni?

Figyelt kérdés

Vettem egy új körömvágó ollót, kivettem a dobozból, egyből használtam, de megcsúszott a kezem és beleszúrtam a lábujjamba.

Betadine egyből raktam rá.

2 eve hipochonder vagyok, oltast több mint 10 eve kaptam.

Meg van rà az esely, hogy fertőzhet vagy mivel anaerob környezet kell neki az új ollon nem lehetett?



2022. okt. 17. 20:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Pszichológus
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Megvalaszoltad. Hipochonder vagy.
2022. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A te sebed nem számít szennyezettnek. Állatharapás, földel való szennyeződés és egyéb súlyos sérüléseknél adnak tetanuszt.


A tiéd egyik sem.

2022. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
A tetanusz oltást 10-15 évente érdemes újraoltatni, függetlenül attól, hogy van-e sérülésed. Legalábbis a fejlett országokban így tanítják, és így javasolja az én dokim is (nem élek Magyarországon).
2022. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom, a heten vagy jovoheten tudok menni, ezert is kerdezem.

Mert a heten csak akkor mennek ha nagyon muszaj

2022. okt. 17. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem térdből csapd le egy fűrésszel, nehogy elfertőződjön...
2022. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hypochonder vagy, ez a problémád :D
2022. okt. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Hogyha én minden szúrt sebbel orvoshoz rohangálnék, akkor az életem 80%-át ott tölteném, mert mnindig! megszúrom magam hol a késsel,hol az ollóval, néha a villával, de a tollhegybe is sikerült nemegyszer belenyúlnom.
2022. okt. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a tetanusz vakcinát 10-15 évente újra beadatod, akkor nem kell a dokihoz rohangálni még kicsit nagyobb sérüléssel sem. Ellenkező esetben kb 50% esélyed van fertőzést kapni. Vagy igen, vagy nem.
2022. okt. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!