Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csuklósérülés, mit tanácsoltok?

Csuklósérülés, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint egy hónapja egy barátom ráesett foci közben a csuklójára, visszahajlott neki. Akkor bedagadt, fájt neki, melegséget árasztott, nem bírta fel-le mozgatni, viszont nagyjából tudta használni. Annyira elviselhetetlenül mégsem fájt neki, nem ment el a balesetire. A csontjai nem fájtak, a sajkacsontnál sem, nem recsegtek, nem kattogtak, szerintem is (persze nem vagyok orvos, csak szívemen viselem a sorsát) valószínűleg csuklórándulása, szalagsérülése lehetett. Csuklórögzítőt, szorítót hordott, majd fokozatosan egyre kevésbé fájt már neki. Most már két-három hete szinte teljesen visszanyerte a funkcióját, tudja mozgatni gond nélkül, viszont ha megterheli hosszabb ideig, még gyengének érzi, fáj neki, teljes testsúllyal megterhelni pedig még nem tudja. Pl fekvőtámasznál. Elmondása szerint nagyon szúr, fáj az egész csuklója körbe. Igyekszem tanácsokkal ellátni. Volt már valakinek hasonló? Mikor múlhat el teljesen a fájdalom? Mit kellene tenni? Kenegetni valamivel és tornáztatni most már? Persze ha nagyon nem javulna, elkezdeném javasolgatni, hogy kérjen időpontot kézsebészetre vagy ortopédiára, vagy akár menjen be a balesetire előadva, hogy friss sérülés, hogy kivizsgálják, de mivel csak ilyen nagyobb megterhelést igénylő dolgoknál jelentkezik fájdalom, nem egyértelmű, mit kell tenni. Az is elképzelhető, hogy ez normális és még egy kis idő kell a teljes gyógyuláshoz?

2022. okt. 25. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, hogy ne terhelje. Az orvosnak ne beszéljen összevissza. El lehet menni sebészetre, megnézik, elmondják, hogy mit tud tenni jelenleg a gyorsabb regenerálódás érdekében.
2022. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem sajkacsont törésem/repedésem volt,szinte semmi tünetem nem volt a fajdalmon kivül,én elmennék a korházba röntgenre,ha tényleg el van törve és el is mozdult a törés,akkor könnyen kialakulhat állizület,alapból nehezen gyógyuló sérülésről van szó,
2022. okt. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eleve egy anoním oldalon miért egy másik személyről írsz. Ezt sosem értettem, miért nem lehet beismerni, hogy rólad van szó. Már eleve az nem egy jó ómen, hogy segítséget kérsz és egyből hazudsz.


Eleve nem is értem miért nem mentél egyből orvoshoz? Több hetes sérülésnél egyből kiröhögnek, hogy miért most mész. Be kell ismerni, hogy hülye voltál. El kell menni a sebészetre, és elmondani ezt így. Megröntgenzik aztán az orvos megmondja, hogy hogyan tovább. Gondolom azért a kezedre még szükséged van, szóval nem kell halogatni.

2022. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!