Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez a sérülés veszélyes gyermek...

Ez a sérülés veszélyes gyermeknél vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Megindult futni a villogó zebra felé, ami épp pirosra váltott, hiába kiáltottam, hogy állj. Így a kapisonját kaptam el, emiatt viszont ugye a nyaka lent kapott úgymond "ütést" a kabát zippzárjától, mondta is, hogy úgy érezte megfojtja. Piros folt lett ott a légcső és a mellkas csont közötti puha részen elöl a nyakán.

8 éves.



2022. dec. 11. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az a kapison?
2022. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Feltételezem, kapucni + autokorrektor.


Kérdezö: a gyereknek nem lett baja, de a gyerekkel azért beszélgess el, hogy ilyet nem szabad csinálni.

2022. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Erős ütés okozhatja a gége sérülését, de ennek egyértelmű tünetei vannak, rekedtség, nehézlégzés, fulladás. Ha nem okoz nehézséget a gyermeknek a levegővétel, a beszéd vagy a nyelés, nagy baj nem történhetett, a piros folt véraláfutás lehet.

Azt biztosan megjegyezte, hogy ne fusson ki az úttestre.

2022. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem az, viszont amit csinált nagyon. Inkább ez, minthogy átmenjen rajta egy autó!
2022. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom, nem szokott ilyet csinálni, csak a kb mellettünk lévő fiatal társaság 'gyorsan' felkiáltással megindult átfelé és ő meg ment volna ugyanúgy.


Kapucni igen, utólag azért idegesít még a dolog, mert már láttam, hogy nem jött semmi, szóval nem kellett volna visszarántani, csak a karját elkapni.


Akkor mondta, hogy fojtogató érzés volt, meg bepirult ott a nyaka alján a szegycsont fölött. Most eszik normálisan, nem panaszkodik semmire, meg halvanyul is pirossag úgy látom.

2022. dec. 11. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább az ijedségnek szól, felejtsd el.
2022. dec. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!