Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy lehet felkelni fekvőgipss...

Hogy lehet felkelni fekvőgipsszel?

Figyelt kérdés

Nem rendes gipszem van, hanem gipszsín jellegű, azaz elöl nyitott (géz fedi csak azon a részen). Bokától combig.

Tudom, hogy ez fekvőgipsznek minősül, elmondták, de a nővér meg a doki tök lazán mondta, hogy lakáson belül nem lesz vele gond, csak boltba ne én menjek.


Na most, nekem a maximum mozgástartományom az, hogy fekszem, vagy ülök az ágy szélén. Képtelen vagyok fél lábbal felnyomni magam és felállni (ugye egy normál ágy jóval alacsonyabb, mint a kórházi ágyak, nem tudom hogy kitolni magan).

Nem tartottak bent, ami jó, de... még azt se tudom, hogy menjek el mosdóba. Ha az ágyról nem tudok felkelni, a wc-ről hogy fogok???


Nincs erre valami praktika, trükk? Próbáltam videót vagy cikket keresni neten, de sok mindent nem találtam, maximum a klasszikus fekvő/járógipszről, ahol az alsó lábszár gipszelt, a térd mozog. Nekem pont a térdem nem mozoghat...


2022. dec. 17. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél könyöktámaszos botot.
2022. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az van, írt fel a doki, párom gyorsan ki is váltotta nekem. De arra nem lehet támaszkodni felállásnál, csak utána. :(

Most párom húz fel ültömből, hogy a nyakába kapaszkodom, így sántikáltam ki wc-re, ahová szintén jött utánam, mikor végeztem... de ez nem állapot, és ő sem ülhet velem itthon 0-24.

2022. dec. 17. 15:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne mondd már, hogy valamibe kapaszkodva nem vagy képes fél lábbal felnyomni magad...

Visztek oda STABIL! támaszt, felállsz, és a bottal kimész a mosdóba, majd vissza.


Igazad van, a párodnak dolgoznia is kell, szóval mielőbb oldjátok meg.

2022. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A wc-be pedig még holnap szereljetek fel kapaszkodót - a falra, két-két masszív csavarral, oda, ahol neked a legkényelmesebb megfogni.
2022. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3, És mi a stabil támasz? Szekrények messzebb vannak, azt nem érem el. Hidd el, ezen gondolkodom két napja, hogy mibe tudnék kapaszkodni. Az ágy túl alacsony, arról se tudom feltolni magam.

Sajnos - ezt én is most realizáltam csak - a gipszelt lábam volt az "erősebb", sokkal inkább támaszkodtam arra, mint a másikra.


A wc-vel az a gond, hogy nem külön wc-nk van, hanem bent a fürdőben, ott is messzebb van a fal...

2022. dec. 18. 12:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Én két hétig voltam fekvőgipszben. Fel tudtam állni. Oldalt fordulásból indultam; előbb a szabad lábamat tettem le, majd könyök, aztán könyökből felnyomtam magam, majd az ágytámlába kapaszkodva egyenesedtem ki. Lehet ez egy odakészített szék támlája, vagy odatolt normál magas asztal( stabil legyen). Nehéz pontosan leírni, de próbálkozz.
2023. jan. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Járókeret! A mankó nem jó.
2023. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát most erősebb lesz a nem gipszelt lábad.
2023. jan. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, valamennyire oldalasan már fel tudom magam nyomni az ágyból, a szükséges minimumon elvagyok, eltotyogok a wc-ig. :D

Azóta már kétszer újragipszeltek kontrollokon, szóval már azt is tudom, hogy az (is) gond volt a legelső gipsszel, hogy nagyon nehéz és bokánál-combnál túl sok volt, amit kaptam, a hatalmas plusz súly nyilván nem sokat segített.

A második gipszemnél jobban odafigyelt, aki csinálta, azzal ha nem is felpattantam, de jóval könnyebben mozogtam.

Sajna azt is levágták kontrollon, most meg kezdő kontár volt, aki újragipszelt (nem sértésként, hanem tényleg rajtam gyakorolt...), ugyanúgy nem jó se bokában se combban, túl vastag is, most megint küszködök. :( Szerencsére már rutinosabb vagyok itt az elmúlt hetekben, így jobban meg tudom oldani.


Boldogabb új évet mindenkinek!

2023. jan. 3. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!