Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szén-monoxid mérgezés, mikor...

Szén-monoxid mérgezés, mikor tanulják már meg az emberek hogy szellőztetni is kellene?

Figyelt kérdés

Sokan egyáltalán nem nyitnak ablakot télen, de legalább ott lenne nyitva bukón az ablak ahol a kazán van.

Nem értem hány tragédiának kell még lennie ehhez hogy megértsék. Nem résnyire 2 percre hanem napi 2x-3x kitárva minden ablak és ajtó telibe, hogy teljesen átcserélődjön a levegő.

Arról nem is beszélve sok lakásban az a rohadt pumaszag mert nem nyitnak soha ablakot.

Mikor értik már meg hogy veszélyes a kazán ilyenkor?

És a zárt égésterű is lófszt nem ér ha vákum van a k lakásba mert nem nyitnak hetekig ablakot honnan vegye szerencsétlen kazán az égéshez a levegőt, itt a ködös idő lenyomja a levegőt vissza sz égéstetmékkel együtt a zárt lakásba.

Ébresztő emberek ne legyetek buták tovább.



2022. dec. 30. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
És mi köze a szellőztetésnek a szén-monoxid mérgezéshez? Elárulom, ott ahol visszaszivárog a lakásba a szén-monoxid, szart se érsz a szellőztetéssel. Okosnak hiszed magad? Hát tévedtél a cuki kis hisztiddel.
2022. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A zárt égésterű kazántól nem kaphatsz CO mérgezést. Az égéshez szükséges levegőt nem a lakásból, hanem a nyílt térből szívja. Szóval ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy szellőztetsz-e.
2022. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

A legtöbb szénmonoxid mérgezés nem ablaknyitás hiánya miatt van. Az már rég gond ha fel tud gyűlni a szénmonoxid ennyire egy lakásban.


A leggyakoribb ok az a gázkazánok/konvektorok ellenőrzésének hiánya okozza. Ha nincsen rendesen kitisztítva például akkor a kémény helyett a lakásba kerül az égéstermék.

Maga a béleletlen kémény is gondot okozhat, mivel ha lehül a levegő akkor a széndioxid/szénmonoxid nehezebb lesz a levegőnél és visszasüllyed.

Másik a szagelszívók, ha nincs nyitva semmi és nyitott a kazán akkor a kéményből fogja a levegőt szívni a szagelszívó.

2022. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Örülök neki, hogy ennyivel okosabb vagy mindenkinél. Szerintem te is örülj magadnak, veregesd meg jobb kézzel a bal válladat vagy fordítva.

Kérdésed is van vagy csak ezt szeretted volna megmutatni a nagyvilágnak?

2022. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Érdekes ott is zárt égéstetű kazán volt ahol az orosz zongorista lány sajnos meghalt. Bezárkózott fürdeni. Ablak nuku, nem jött ki élve. Semmi mást nem kellett volna tennie mint nyitvahagyni azt a k fürdőajtót, hamár ablak nincs a helyiségen, és kinyitni a szobába az ablakot amig fürdik.

Ennyit ért az élete. És még mindig nem tanulnak belőle az embrek.

2022. dec. 30. 17:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Te most ezért hisztizel?
2022. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak kiváncsi voltam arányaiban hány ostoba lúzer van még akik bármikor áldozatok lehetnek.

Az okos más hibájából tanul, a hülye a sajátjából se. Emberélet a tét. De aki ennyire hülye mint itt mind...

Végül is mit is vártam? Hogy akad elvétve egy egy ember aki nem lúzer. Ennyi.

2022. dec. 30. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Kazánnak pincében a helye családi ház esetén.
2022. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hideg vaaaaan!"

"Nem az utcát fűtjüüüük!"

Én meg elhányom magamat, olyan büdös van. Átérzem a panaszodat, évtizedek óta szenvedek ettől a mentalitástól én is. Oké, igaz, hogy a fő probléma a rengeteg ellenőrizetlen, ócska fűtőtest, de bizony fontos a szellőztetés is. Amikor jópár éve megindult a nagy műanyagablak-mánia az országban, rögtön megugrott a szén-monoxid-mérgezéses esetek száma, mert korábban a vetemedett faablak biztosított egy kis szellőzést, de a hermetikusan záró műanyag már nem, annyi esze meg nem volt a többségnek, hogy megfelelő szellőzőt is építtessen az új nyílászárókba. Őszintén szólva ugyanúgy nem tudom őket sajnálni, mint azokat, akik évről évre újjáépítik az elmosott házukat ugyanabban az ártérben, amiben ezer éve mindig ugyanúgy, ugyanakkor önt ki a folyó.

2022. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!