Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Combnyaktörést szenvedett...

Combnyaktörést szenvedett beteg mellett mennyire szükséges, hogy valaki állandóan ott legyen? Másnál hogy volt?

Figyelt kérdés

Mennyire fontos, hogy valaki vele is lakjon? Az orvosa szerint nem feltétlenül, de az igen, hogy napi szinten ránézzen valaki és mozgassa, sétáltassa, tornáztassa. De ez elég?

A nagymamámról van szó, én vagyok itt a környéken az egyetlen rokona. Nagyon közel lakom hozzá, a baleset előtt is hetente többször voltam nála, meg intéztem a dolgait.

De én naponta 8-17 óráig eleve a munkahelyemen vagyok, illetve van egy óra ebédszünetem, amikor ki tudok ugrani hozzá. Munka előtt is be tudnám zsúfolni, munka után edzeni szoktam menni többnyire, de azután hozzá. Amilyen makacs és nem fogad el mástól segítséget, gyógytornászt biztos nem engedne, hogy járjon hozzá. Nem szereti, ha más van a lakásában, rajtam kívül. Ez mondjuk nekem olyan szempontból nem baj, hogy mondta az egyik ápoló, hogy a gyógytorna, vagyis a mozgások amiket majd otthon csinálnia kellene, nem feltétlenül igényel külön gyógytornászt, egyszerűek. A kórházban begyakorolják, meg megmutatják és elmondják nekem is.

Ha minden kötél szakad, oda tudok költözni, legalább ideiglenesen, hely van bőven. De most az foglalkoztat, hogy odaköltözés nélkül is el lehetne-e őt megfelelően látni. Mert ha odaköltöznék, a munkám miatt ugyanúgy csak reggel, délben és este lennék vele...

Nagyon új most nekem ez a helyzet, fiatal is vagyok, bármilyen tanácsot elfogadok bármivel kapcsolatban. Persze már egy csomó mindennek utánanéztem, utánakérdeztem én is.

Csütörtökön volt amúgy a műtétje, úgyhogy még egy darabig a kórházban lesz.


2023. febr. 4. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen fölölseges ott lakni, elég, ha naponta ránéz valaki.

De ezt az orvos is mondta, ö meg csak tudja!

2023. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornász jelenléte nélkül nem biztos, hogy fogja egydül csinálni a megfelelő tornát.

Nálunk 5 ezer forint egy óra, s lehet időpontot egyeztetni, hogy te is ott legyél.

2023. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Nem feltétel baj ha egyedül lakik. De tényleg naponta rá kell nézni és mozgatni, mert ahogy előttem is írják, hajlamosak elhagyni magukat és nem csinálni a tornát ha nincs ki noszogassa rá, "ellenőrizze" csinálja vele.
2023. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!