Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő alatt tűnik el egy...

Mennyi idő alatt tűnik el egy vágás?

Figyelt kérdés
Megvágtam magam egy bicskával és megbántam. Mennyi idő amíg eltűnik?

2023. febr. 4. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Csak egy élet.
2023. febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De neee nagyon megbántam biztos eltűnik nem??
2023. febr. 4. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire mély. Ha szerencsés vagy, nem voltál 'naggggyonhüje' és csak mélyebben karcoltad, akkor 1-2 év.

Ha 'naggggyonhüje' voltál és mélyen vágtad, netán varrni is kellett, akkor bizony meg kell tanulnod együtt élni a rossz döntésed eredményével.


Remélhetőleg ezentúl több eszed lesz és nem csinálsz ilyen idiótaságot.

Ha meg bajod van, akkor menj pszichológushoz.

Ez, amit most csinálsz idiótaság, nem pedig megoldás a problémáidra.

2023. febr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem mély csak egy picit vérzett és tudom hogy nem megoldás meg minden ilyen szarság, nem is fogom többet csinálni
2023. febr. 4. 21:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A seb mélységétől, a helyétől, egyéni adottságoktól függ. Én egyszer még gyerek koromban görkorival átmentem egy kirakat üvegén /tényleg átmentem rajta, mert nem vettem észre, hogy ott van. Egy már nem használt "üres" üzleté volt, és azt hittem már kilopták a kirakat üvegét is (ajtó már régen nem volt rajta azt tényleg ellopták korábban) és be akartam ugratni az üzletbe az ablakon át, hát nem lopták még ki az üveget.../ és egészen mély sebeim lettek (mentő, kórház minden volt) és pl. az egyik lábamon megmaradtak a sebek a másikon a hasonló sebek nem. A kezemen 1-2 megmaradt a többi elmúlt (azért kb. 1-2 év kellett ehhez). Azok amiket varrni kellett azok megmaradtak. De amelyeket nem azok közül volt ami elmúlt volt ami nem.
2023. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a seb hamar begyogyul főleg ha kenegetni is fogod meg ilyenek, de heg mindenképpen marad
2023. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy milyen irányban áll a seb, ha feszül, akkor csúnyábban gyógyul. Ha roncsolódik valami életlen pengétől, szennyeződik, elfertőződik, az szintén ronda heghez vezet. Sebösszehúzó tapasszal a varrás kiváltható, ha nem túl mély a seb.
2023. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!