Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elvágtam a hüvelykujjamat...

Elvágtam a hüvelykujjamat szükséges az orvos vagy elég a házi kötözés sebgyógyítás?

Figyelt kérdés
Favágásközben megcsúszott a vastag ág a bakon majd a kézifűrésszel belenyestem a hüvelykujjam köröm alatti részében. ( képen megjelöltem , hogy hol pontosan) sikerült kb 1 egy mm-es sebet ejteni ami miatt szépen vérzett meg ma is mikor cseréltem kötést szintén felvált az a pici bőr rész és picit vérezni kezdett megint. Most mi a jobb, hagyjam rajta a géz kötést két napig vagy inkább cseréljem minden reggel. Betagadva nincs fájni fáj amikor feszül de nem lüktet.
2023. márc. 6. 06:23
 1/8 A kérdező kommentje:
2023. márc. 6. 06:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Én még a bejelölés ellenére sem látok sebet az ujjadon, de elhiszem, hogy megvágtad. Sima ragtapasz elég rá, ezzel ne menj orvoshoz.
2023. márc. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tetanusz elleni oltást mikor kaptál? Szerintem jobb lenne, ha elmennél orvoshoz, legfeljebb letol, hogy minek mentél.
2023. márc. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Úristen...

Nekem daruzás közben az egyik betonoszlop (3-4 tonna) odanyomta a másikhoz a kezem. Akkora nyomás érte az ujjaimat, hogy attól szakadt szét a bőröm rajtuk (4 ujjamon egyszerre), folyt a vérem, leszakadt a körmöm. Betekertem barna ragasztóval és végigdolgoztam a napot.

2023. márc. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Kettes az illusztráció akart volna lenni de linkelek akkor egy képet a sebről.


[link]

2023. márc. 6. 08:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Azóta beszéltem ügyelettel is, de annyit mondtak, háziorvossal konzoltáljak meg egy fél mm-es seb nem feltétlen sűrgösségi eset. Mert ők is itt helyben max csak újra kötözik.
2023. márc. 6. 08:43
 7/8 anonim ***** válasza:
A fél mm a hossza vagy a mélysége? Ha feltépi a géz, amikor leszeded, akkor ezt igenis orvosnak kellene látnia. Ha van a közelben sebészet, én oda mennék.
2023. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A fél mm az a hossza.
2023. márc. 6. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!