Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Melltől lefele lebénultam.Mive...

Melltől lefele lebénultam.Mivel vagy hogyan tudnám karban tartani az izmaim hogy ne sorvadjon el?

Figyelt kérdés
2,5 éve egy autóbaleset következtében eltört a gerincem és sérült a gerincvelőm így melltől lefele le bénultam. Mivel nem tudom mozgatni a lábaim szeretném valahogy karban tartani az izmaim hogy sorvadjanak el.

#izom #gerinc #stimuláció #autóbaleset #Gerincvelő sérülés #Izom sorvadás
2023. márc. 29. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
És orvosod sincs, gyógytornászod se, ezek szerint a balesetből is magad másztál ki, magadat műtötted meg stb stb. Te se gondolod komolyan.
2023. márc. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen sérülés esetén még a kórházban is folyamatos felügyelet és ellátás alatt állsz, utána pedig ha nem magad választasz kiutalnak tornászt.
2023. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Napi kamu, ráadásul ízléstelen.
2023. márc. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Melltől lefelé... Már itt bukott a dolog. Ilyet nem szoktak diagnosztitálni.
2023. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég fura. Melltől lefelé nem is lehet lebánulni, ha deréktól lefelé akkor még oké, vagy nyaktól lefelé, de akkor a karjaid sem mozognának meg semmi max a nyakad tudnád valamennyire.


Ilyen esetekben ha bénulás van hónapokig lennél kórházba, meg szanatőriumba ahol felügyelet alatt lennél, gyógytornáktól kezdve masszázsig lenne minden hogy rendben tartsák az izmaidat, jól át is mozgatnának. Ha otthon vagy már akkor is kiszoktak rendelni erre szakembert aki átmasszíroz, átmozgat napi szinten hacsak te magad nem fogadsz fel valakit erre a feladatra.

2023. márc. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A válasz erre az, hogy sehogy. Vannak kezelések, de azok éppen csak szintentartóak, ha megfelelő minőségű és rendszeres. A kérdés fura, mert ezt azért elmondják kórházban, illetve zárójelentésen is rajta van minden.
2023. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

"Melltől lefelé nem is lehet lebánulni"


De igen, lehet.

A kérdés ettől függetlenül szerintem is kamu, de ettől még le lehet.

A sérülés a gerincvelőnek bármelyik szakaszán lehet, és onnantól lefelé okozza a tüneteket (bénulást).

Onnan tudom, mert nekem transverse myelitis-em volt, ami gerincvelői gyulladás. Én deréktól lefelé zsibbadtam (szerencsére bénulásig nem jutott a dolog), de sok sorstársamtól olvastam, hogy némelyek melltől, némelyek meg köldöktől lefelé bénultak le.

2023. márc. 30. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!