Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valaki aki keresztül ment màr...

Valaki aki keresztül ment màr ilyen hasonló helyzeten,tudna tapasztalatot írni?

Figyelt kérdés
Sajnos a párom ma munkahelyi baleset következtében elvesztette a bal karján a gyűrűsujját. Egy gép lerántotta az ujját,nem lehetett neki visszavarrni mert nagyon megroncsolódott. Szegényem nagyon jól viseli a fájdalmat,és az egész helyzetet,viszont nem tudom hogy lesznek e ebből adódó mentális gondjai,mert azért csak nem mindegy az embernek ha elveszíti az egyik végtagját,pláne úgy hogy látta is ahogy leszakadt az ujja,minden csupa vér is volt. Fiatalok vagyunk még,21 és 23 évesek, éppen babát várunk, ez is aggasztja picit most ez miatt. Mondta is hogy szegény gyereknek ujj nélküli apja lesz. De én bíztatom hogy a gyerekek elfogadják a szülők külsejét úgy ahogy van,szerintem ez semmilyen formában nem fog gondot okozni,csak ő aggódik most ilyeneken. Szerintetek ér valamit ha mellette vagyok és támogatom folyamatosan? Valaki járt már így? Szivesen meghallgatom a ti történeteiteket.

#baleset #feldolgozás #trauma #Végtag elvesztése
2023. ápr. 18. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, támogasd, de azért nem kell ebbe belebetegedni. Sajnálom, meg minden, de egy ujj még nem a világ, mások szörnyethalnak mindenféle balesetekben.

Nekem is gép tekerte be az ujjamat, de vissza tudták varrni. Lelkileg semmi traumát nem szenvedtem. Egy barátomnak pedig 1+ 1/2 ujja lett egy körfűrész áldozata, de még a gitározást sem hagyta abba emiatt. Szóval fel a fejjel!

2023. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze nem a világvége de engem nagyon megviselt,azért mert borzasztóan sajnálom,és az is bánt nagyon hogy nem is tudok rajta segíteni amikor fáj neki. Amikor hazaértünk a műtétről bevette a gyógyszereket amiket kiírtak neki,aztán elaludt. nem is akarom felkelteni,szegény fáradt is volt mert éjjeli műszakban dolgozott meg minden,attól tartok hogy ha felkel mégjobban fog neki fájni☹️
2023. ápr. 18. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Az idő fogja gyógyítani a fizikai meg a lelki sebet is.

Sajnálom szegényt, borzalmas lehetett. Az a szerencse hogy azért a mindennapi életét, önellátást nem akadályozza, így talán könnyebben feldolgozható, mint egy egész kar elvesztése.

Mielőbbi gyógyulást kívánok és boldog babavárást!

2023. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez az ujja, nem a lába.


Tudom, hogy most nem így látja, de könyörgöm, ugyanolyan teljes életet élhet. Nem kell rápörögni valamire, ami igazából NEM különösebb probléma.

2023. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mindent ugyanúgy fog tudni csinálni mint eddig,hanem a felépülés lesz nehéz. Ez az első 3 nap brutálisan nehéz neki is és nekem is nézni ahogy szenved szegényem..
2023. ápr. 20. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!