Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » El lehet repedve vagy csak...

El lehet repedve vagy csak zúzódás?

Figyelt kérdés
2 napja rá ejtettem egy nehéz tárgyat a lábfejemre, azon percen feldagadt és fájt. Aztán alább hagyott a fájdalom. Gondoltam, hogy csak megütöttem nagyon, de 2 napja ugyanúgy fel van dagadva, kékes lilás a fél lábfejem, és csak minimálisan tudom mozgatni a lábujjaim. Ha rá lépek vagy hozzá érek, vagy mozgatni próbálnám a lábujjaim fáj, de alapból nem. Ez lehet repedés vagy csak zúzódás? Igen, tudom hogy így nem lehet megmondani látatlanban/röntgen nélkül, arra lennék kíváncsi hogy valaki volt-e hasonló helyzetben és mi lett végül.

2023. ápr. 27. 07:58
1 2
 1/13 K.O. ***** válasza:
sztem csak zuzodas.. meg ugy tudom labujjat nem gipszelnek, ugyh vegulis majdnem mindegy.. nekem is volt olyan, mikor nem tudtam eldonteni, hogy most eltort-e, vagy repedt, vagy csak zuzodott, es akkor mondta egy eü-s baratnom azt az elozot, ugyh en nem mentem el megnezetni, mondom akkro minek, pihentettem es annyi, elmult 1-2 honap alatt teljesen.. pedig nagyon fajt, meg nekem is be volt dagadva nagyon, meg kek-lila kb minden szin megjelent rajta, meg olyan nyomorultnak ereztem, mint ha nem is mozgott volna a tobbivel egyutt vagy nem tudom, fura volt, onmagaban se tudtam mozgatni meg behajlitani, aztan elkezdtem minden ismerosomet kerdezgetni hogy be tudjak-e hajlitani kulon-kulon is a labujjaikat es kiderult hogy nem:D ugyh ezt is elengedtem, azert kozbe kicsit aggodtam, mert nagyon fajt, volt mar eltorve a kezem tehat tudtam mihez hasonlitani az erzest, de igy utolag sztem nem tores volt, csak zuzodas.. pedig ugyanugy fajt.. csak sztem ott es akkor raparazunk.. egy darabig azt hittem helyre se jon, mivel raallni se tudtam normalisan, mindig ugy kellett lepni hogy ne fajjon, kicsit ilyen oldalra, vagy sarokra, de ugyanugy mukszik mint elotte, nem faj meg semmi, pedig mondom en azt a labujjat mar elengedtem.. ha te se mesz dokihoz, tapaszd hozza valamivel a mellette levo labujjadhoz, az erosebbhez nyilvan, en is azt csinaltam, meg kenjed fekete nadalytovel, en meg valami sportkremmel is kentem, de mar nem tudom a nevet
2023. ápr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Orvoshoz egy hét múlva kaptam időpontot, ezért tettem fel a kérdést, hogy hátha addig találok megoldást a kérdésemre. A lábfejemre ejtettem, csak a lábujjaimat nem tudom mozgatni róla szinte egyáltalán.
2023. ápr. 27. 08:44
 3/13 K.O. ***** válasza:
ja akkor en olvastam felre, bocsi, akkor nezesd meg igen, az a biztos.. minden esetre akarmi is van, a jegeles nem arthat, bar nem tudom, nem ertek hozza, nekem nem artott az biztos, sot.. mi ejtettel ra?
2023. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fúrógépet.
2023. ápr. 27. 09:29
 5/13 K.O. ***** válasza:
aú.. akkor nagy feluleten is erte az utes.. akkor lehet azert van leblokkolva az osszes labujjad.. sztem csak zudodott, de nezesd meg nyilvan, en innentol ugy se tudok tobbet mondani:D
2023. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megnézetem mindenképpen, csak tudjanak fogadni. Ennyiből nem értem az orvosokat, ha pl. Eltört volna akkor is váratnak vele egy hetet?
2023. ápr. 27. 09:44
 7/13 K.O. ***** válasza:

igen:( ha nem eletveszelyes a dolog, akkor igen.. de igy volt ez mar 30 eve is.. nem foglalkoznak kulonosebben csak a veszelyesebb esetekkel, hiaba hogy kezeletlenul is lehet akarmibol veszely.. hulye pelda, de mikor eltort a kisujjam, a kezemen, vagyis nem konkretan eltort, hanem kibicsaklott, vagy nem tudom mi a szakszo, (nincs meg mar a papir se sztem, en meg mar nem emlekszek, regi sztori) a kezkozepcsont es az ujjpercnek a csontja szetcsuszott, eleg latvanyosan, konkretan alacsuszott.. na mindegy szaladtunk dokihoz, rontgen minden megvolt, egy fiatal doki gipszelte, hozzateszem 5zarul, de hat ez a gipsz alatt nem latszodott ugye, csak mikor vette le.. jezusom mondom ez ugyanugy nez ki:D en azt hittem szivgorcsot kapok:D foleg mikor mondtak hogy el kell torni es aztan megint gipsz.. áhh mondom az kizart dolog:D en megint hat hetet neeeeem nem, meg utana gyogytorna meg áhh biztos hogy nem, mondtam hogy koszonom szepen nekem igy is jo lesz:D az a szerencsem hogy nem latszik, csak ha nagyon nezegeti valaki:D meg nem fajos, ugyanugy be tudom hajlitani fullra, tehat nem befolyasol semmit

na mindegy

arra akartam kilukadni, hogy az en ujjamat is le5zartak, vagyis nem is az ujjamat, mert azt helyrehoztak volna, hanem azt hogy rament az egesz nyaram, meg utana megint egy fel ev rament volna.. az meg suliba ugy nem poen, gipsszel.. ez csak egy ujj.. gondoltak ok.. a labujj is hiaba csak egy ujj, az egesz labadnak odab4sz.. sot, ha nem foglalkoznak vele, pl nem jol forr ossze, vagy sokat kell varni a vizsgalatig, addig a terhelodes is mas lesz tehat mar a gerinctol kezdve az izuletekig rengeteg mindent b4szogat.. hiaba csak labujj.. tehat azert van baj

hat nem tudok erre mit mondani, kitartas, pihentesd amennyit csak tudod, jegeld, ennel tobbet nem nagyon tudsz csinalni addig

2023. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 K.O. ***** válasza:
vagy maganorvos, de hat az meg mar megint egy masik tortenet..:D
2023. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére csak zúzódás volt.
2023. ápr. 27. 16:05
 10/13 K.O. ***** válasza:
na akkor minden oke, akkor helyre jossz:) de hogy hogy mar meg is neztek, nem azt irtad egy het mulva lesz idpontod?
2023. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!