Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tegnap suliban rápattant a...

Tegnap suliban rápattant a kosárlabda a kisujjamra és nagyon fájt. Ma reggelre bedagat és lila. Tudom mozgatni, de fáj. Lehet-e csonttörés vagy csak zúzódás?

Figyelt kérdés

2023. máj. 6. 12:10
 1/8 ShadowGanxter ***** válasza:
23%
Csak zúzódás, de azért megnézetném egy orvossal, jobb félni, mint megijedni alapon.
2023. máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Bőven el lehet törve. Az ilyen lássa orvos kategóriájú hülyéket mint az első meg jól seggbe kellene rúgni. Orvos vagyok, nincs Röntgen szemem. Más orvosnak sincs.


Traumatológiára kell bemenni és meg kell röntgenezni.

2023. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet törés vagy repedés. Nekem ugyanez volt. Tudtam mozgatni, mert nem kettétörött a csont, hanem letörött a széléről egy darab. Ha sötétlila, akkor szinte biztosan törés. Mindenképpen röntgeneztesd meg.
2023. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ShadowGanxter ***** válasza:
50%

2#-es


Még jó hogy nem hozzád járok, hálaistennek, de ezt csak a stílusodból leszűrve mondom, lehülyézni mást 0 utána járás után, eléggé felelőtlen és nem felnőtthöz méltó viselkedés. Összegezve, én is ajánlottam az orvoshoz menést, szóval nem értem még mindig a problémát.

2023. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

#2 A röntgenezéshez is orvoshoz kell előbb menni. Kétlem, hogy a kérdezőnek lenne otthon röntgene.

Egyébként, amikor nekem eltört az ujjam kosarazásnál, az orvos ránézésre megmondta, mi történt. A röntgen csak megerősítésre kellett, meg hogy pontosan lássa, hogyan van eltörve.

2023. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Traumatológiára kell bemenni. Erre a kérdésre ez az egyetlen értelmes jó válasz. Nem bármilyen orvoshoz. Van olyan, hogy én is megmondom ránézésre, hogy el van törve. Ettől még a traumatológus fogja ellátni.
2023. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom ugyanígy járt, eltört.

Neked is lehet.

2023. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 A traumatológián szerinted nem orvosok vannak?
2023. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!