Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag-szakadásnál hány...

Bokaszalag-szakadásnál hány nap mire rendes tudok majd járni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Harmadik nap már mentem vele óvatosan bicegve, dagadás még megvolt és elkezdett lilulni is, de nem fájt annyira, 2 hét után már kutyabajom volt, nem is látszott.

Nekem baleset utáni első reggelen kegyetlenül fájt

2023. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Melyik szalag szakadt el a bokánál? Mert van egy pár (talofibulare, calcaneofibulare, talonaviculare, tibionaviculare, tendo calcanei [Achilles-ín], stb). Nincs rajta az ambuláns lapodon?
2023. máj. 11. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Aha köszi, az első nap nekem is nagyon szar volt de már javul
2023. máj. 11. 14:42
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 nincs olyanom

Apám orvos és itthon állapitotta meg

2023. máj. 11. 14:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es kérdése után nagy fordulat. Miért nem édesapádnak tetted fel mindjárt a kérdést, ha már ő orvos és állapította meg mi a bajod. Gondolom akkor ő is kezeli. XD Csak vicc volt mint a kérdéses.
2023. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4

Ugye nem akarod magad kiröhögtetni? Attól, hogy apád orvos, még nincs röntgen szeme. Egy bokasérülésnél alapvető, hogy egy röntgent csinálni kell, hogy teljesen kizárja a törés lehetőségét. Egy MR vagy CT vagy Ultrahang, hogy a szalagállapotát megvizsgálja. Már csak azért is, mert a szalagszakadást is rögzíteni (1 hétig gipszelni) kell.

2023. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Én nem vicceltem, tényleg megtud állapitani egy ekkora különbséget. És tényleg nem volt nagy a baj, igaza volt
2023. aug. 18. 22:22
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Magadat vagy minket nézel hülyének? Egyetlen orvos sem képes erre. Jó párnál jártunk a párommal és a gyerekekkel. Már csak azért is, mert előfordulhat, hogy egy csontszilánk válik csak le, ami tapogatással soha nem fog kiderülni. Ezt egy szakvégzet orvosnak is tudnia kell.

2023. aug. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Az orvos hirtelen jött, mert nem vettem külön, mentőtiszt egyébként
2023. aug. 19. 19:20
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

A mentőtisztnek sincs röntgen szeme. Nem véletlen mondják, hogy orvoshoz kell menni vele. Ő tud tényleges diagnózist felállítani.

2023. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!