Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Külbokatörés után 2 hónappal...

Külbokatörés után 2 hónappal ez természetes? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az április 29-i focimeccsen eltalálták a bokámat. Külboka törés lett a vége. 6 hét után, június 12-én levették a gipszet a lábamról. 10 fizioterápiát írt fel az orvos, ami tegnap letelt. A bokám már kisebb terhelésre (séta, bicajozás) bedagad és úgy megfájdul, hogy ráállni sem tudok.



Bokatörés után 2 hónappal ez természetes? Menjek el másik orvoshoz vele? A focit mikor kezdhetem újból? Július 10-én kezdődik az alapozás. Akkor már ott lehetek a társaimmal? Augusztus 21-én lesz a szokásos sportorvosi vizsgálatom. Jelenthet még akkor is problémát a bokám?



2023. jún. 25. 18:46
1 2
 1/11 qkker1 ***** válasza:
Miért nem mész el most a sportorvoshoz? Esetleg tudna személyreszabottabb gyógytornát javasolni.
2023. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 qkker1 ***** válasza:
Mondandód van, akkor ide írj, ne priváttal zaklass!
2023. jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1-2

A felvetésed jogos lehet. A gipszlevétel után megpróbáltuk azonnal megpróbáltuk felkeresni a sportorvost. Közölte, hogy vagy augusztus 21 vagy november 2-a, ez utóbbi a legkorábbi olyan időpont, ami még akkor szabad volt neki.

Csakúgy randon pedig lehetetlen bejutni hozzá, mert szinte sosincs bent. Az egyik csapattársam izomszakadás után akart bemenni hozzá randon és közölték vele, hogy a doktor úr hetente egyszer van bent és akkor is 2 órára és csak előjegyzés szerint fogad betegeket. De az sem mindig ugyanaz a nap és ugyanaz a napszak. Egyébként pedig kint van sportszervezeteknél.


Azért is próbálok meg itt valamiféle tapasztalatot gyűjteni, mert egyéb körülmények miatt a 0-24 órás pihentetés sajnos kizárt.

2023. jún. 25. 20:12
 4/11 anonim ***** válasza:
A sportorvos már 12 évvel ezelőtt is nehezen volt elérhető magánúton és nem sportszervezet által. Amikor az idősebbik fiamnak baj volt a bokájával, mi is először hozzá akartunk elmenni, mivel lehetetlen volt elérni (mindig közölték, hogy klubnál van), elmentünk a gyerekorvoshoz, aki közölte, hogy egy röntgen nem ártana. Kiderült, hogy zúzódás.
2023. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A 10 hét fizioterápia hogy telt le?! Amíg sétára is bedagad, ne sportolj. Szerintem törés után egy évig nem is szabadna versenysportban gondolkodnod, nem szabad erőltetni, hanem fokozatosan egyre jobban terhelni.
2023. jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Nem 10 hét, hanem 10 ALKALOM volt, amit felírt az orvos és az telt le múlt héten.

2023. jún. 25. 22:12
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Oké, vaksi vagyok. A traumatológiára minden esetre visszamehetsz, ha nem javul.

2023. jún. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 qkker1 ***** válasza:

Magánklinika, nem olcsó, de jók, a Vasas sportolói közül is sok jár ide.


Kül- belboka, lábszártörés, húsevő kombóval jártam hozzájuk, német biztosítóm fizette, megtanítottak újra járni.



[link]

2023. jún. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó felvetésed van #8-as viszont van egy olyan háttér, ami anyagilag ellehetetleníti azt, hogy magánklinikára, magánorvoshoz elmehessek vele. Privátban megírnám, de a #2-es hozzászólásod okán nem teszem.
2023. jún. 26. 20:28
 10/11 A kérdező kommentje:
Mint kiderült, hogy sajnos sikerült rásérülnöm az eredeti sérülésemre. A várható gyógyulási idő is drasztikusan megnövekedett emiatt.
2023. júl. 1. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!