Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábujj törés után ki mennyi...

Lábujj törés után ki mennyi idővel kezdte el terhelni?

Figyelt kérdés

Jobb lábamon a kisujjam tört el. Orvos azt mondta, hogy kb 6 hét a gyógyulás, 2 hét múlva már óvatosan kezdhetek edzeni, kerékpározni stb.

Kinél mennyi idő volt, hogy tudta terhelni?


Reggel tört el, jelenleg még nem különösebben fáj. Duplájára van dagadva, picit érzem néha, hogy kicsit fáj.


Bármilyen hasznos tanácsot, tippet szívesen fogadok :)


2023. jún. 27. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül követendő, én azonnal terheltem. A mellette lévő ujjamhoz rögzítettem egyszerű kötözéshez való ragasztószalaggal, úgy már alig fájt, használtam is mint előtte.
2023. jún. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én is most odakötöttem, de kimegyek majd venni ragasztószalagot, mert az egyszerűbb és praktikusabb, mint ez a kötés. A lakásban jövök-megyek, intézem a dolgom, ha leülök, akkor felrakom a lábam, így teljesen jól vagyok eddig.
2023. jún. 27. 13:32
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kemény talpú cipő, papucs kell és összekötni a mellette lévő lábujjal, ennyit tehetsz. 2 hét múlva kell kontroll, hogy van-e valamilyen változás, nekem utána még 4 hét volt. mire már tudtam rendesen járni rajta.
2023. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kontrollra nem hívtak vissza, de ha úgy érzem, hogy valami nincs rendben, akkor persze megyek majd. A keménytalpú cipőt nekem is mondta a doki. Szerencse, hogy jó idő van, így tudtam papucsban menni. Ami nem igazán illő egy kórházban, de cipőbe nem tudtam volna beletuszkolni a lábam.
2023. jún. 27. 13:58
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hodd el, ehhez hozzá vannak szokva. Nem tudom milyen fajta törés, de kell a kontroll, mert egy esetleges elmozdulás nem mindig látszik azonnal az ödéma miatt, meg lehet máshol is törés. Persze tudom, ezzel nem foglalkoznak sok helyen, ha panaszod van úgyis visszamész, de hát na....
2023. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Infónak írom, ha más is így járna: önmagához tapadó rögzítőpólyát ajánlott a gyógyszertáras, ezzel elég egyszerű volt betekerni. Kényelmesebb a lábujjamnak is, hogy nem csak ott kallódik egyedül :D
2023. jún. 27. 14:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!