Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lila, feszülő, dagadt köröm...

Lila, feszülő, dagadt köröm meddig normális? Mennyi idő alatt gyógyul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyjából egy hete rácsaptam az ajtót, a körömágyat találtam el, abban a pillanatban bevérzett és vérzett kívül is mellette. Már az egész köröm lila, mintha picit be is lehetne látni alá. A fájdalom sokat visszavett de azóta is be van dagadva alul az ujjbegy és felül a körömágy is, valamint egy kicsit felfelé ágaskodik a körmöm. Ha normális már nem annyira zavaró, csak aggaszt hogy meg mindig ennyire el van deformálva.

Jártatok már így? Meddig normális hogy ilyen undin néz ki szerencsétlen? :D


Ja és terhes vagyok úgyhogy hűtésen kívül nem igen csináltam vele semmit. Kaptam egy fertőtlenítőt a patikába, de azt mondták, majd ha leesik a köröm akkor használjam.

Köszönöm!


2023. jún. 30. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
3-4 hét, valószínű le is fog esni a körmöd. 1 hét alatt az ilyen még épp csak felveszi a formáját.
2023. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvoshoz nem is mentél el vele? :O
2023. jún. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm, remelem akkor szép lassan rendbe jön.

Második: mivel úgy sem tudnak röntgenezni, úgy voltam vele, hogy max leesik majd a körmöm. Nem igen számítottam rá hogy ennyire dagi marad egy hét után is.


Ennyi idő elteltével traumatológia, vagy mi a megfelelő célirány majd?

2023. júl. 1. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:
A baleseti sebészet szerintem. Vagy bemész a sürgősségire, de készülj fel rá, hogy lehet bunkók lesznek.
2023. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Le fog nőni. Magától nem változik vissza a színe, mert vérömleny van a köröm alatt.
2023. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!