Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szalagszakadás? Tapasztalat?...

Szalagszakadás? Tapasztalat? Többi lent

Figyelt kérdés

2 hete ráestem a bokámra. Megröntgenezték, nem mutatta, hogy el lenne törve. Az orvos bunkó volt, semmit nem mondott mit csináljak vele.

Nem lett jobb, egyre jobban dagadt és egyre jobban lilult.

Visszamentem a klinikára, ismét egy elképesztően bunkó orvost sikerült kifognom, semmit nem mondott, hogy mi van a lábammal, azt mondta lehet, hogy van szakadás, lehet, hogy nincs ő ezzel nem tud mit kezdeni.

Eljöttünk, a házi orvosom azt tanácsolta várjak egy hetet, ha akkor sem tudok ráállni menjek vissza.

Nem tudtam ráállni, visszamentünk. Nyilván harmadjára is egy nagyon bunkó orvost sikerült kifognom, annyit mondott, hogy egyértelmű, hogy szalag szakadás, azonnal álljak rá a lábamra, helyezzem rá a teljes testsúlyom (1.5 hetes volt a sérülés, előtte nem álltam rá)

Nyilván nem tudtam. Elküldött.

2 hete történt ez a bokámmal, tanácstalan vagyok. Nem tudom mit csináljak.

Próbálok járni, de nagyon fáj.(kaptam rögzítőt, azzal járok)

Esetleg valaki járt így?

Bármi segítség jól jön…


2023. júl. 24. 00:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam, csak nekem a térdem sérült. A próbáljak ráállni szitunál még a rendelőből is kizavart, hogy próbálkozzak odakint, ő nem ér rá ezt kivárni, sok a dolga. :)

Ha a háziorvos tud vagy akar segíteni (és ráérsz erre) akkor gyógytornára, fizikoterápiára kérj beutalót.

Ó, és vegyél valamilyen nemszteroid gyulladáscsökkentő kenőcsöt rá (én Activon extrát kaptam, de bármelyik jó, ami nem csak gyógynövényes, hanem van is benne valami, flector, cartidol és társai), kenegesd vele bőszen!


Én az elején a sürgősségin kötöttem ki, még ott volt a legnormálisabb az éjszakás doki, ő mondta, hogy ezek a sérülések jól gyógyulnak maguktól, csak borzasztóan lassan.

Én feküdtem egy hónapig, rögzítő volt három hétig (közben ugyanilyen dokikkal vívtam, mint amiről te is írsz, se egy mri, se semmi, nekem os összese egy röntgen volt még a sürgősségin, hogy nem tört...), végül kaptam gyógytornára meg fizikoterápiára javaslatot - közben továbbra is rögzítő végig utcára -, igazából ő segített a legtöbbet. Oda is egy hónapig jártam, jó lett volna tovább, de már nem tudtam tovább táppénzen maradni sajna, de nagyjából talpra állított.


A teljes gyógyulás ennél jóval hosszabb, még most is érzem néha lépcsőzésnél vagy hasonló erősebb terhelésnél, eleinte folyton ki akart bicsaklani, illetve jóval kisebb az állóképességem, ha sokat megyek, le kell ülnöm egy idő után. De hét hónap telt el, mostanra már azt mondom, nagyjából meggyógyultam.


Szóval összességében ha nincs pénzed drága magándokikra, csak az idő a megoldás. :(

2023. júl. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!