Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi lehet a bokámmal? Nagyon...

Mi lehet a bokámmal? Nagyon súlyos?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 órája, gördeszkázás közben rosszul fogtam talajt. A bokám magam alá fordult és egy kisebb reccsenést is hallottam. Nem fájt, így hazajöttem gyalog (kb. 3 km) vele. Most már rálépni sem tudok. A bokám már majdnem focilabda nagyságúra dagadt és enyhe pirosas-zöldes folt jelent meg a bokám külső oldalán.


Mi lehet ez? Nagyon súlyos?


Versenyszinten kosarazom. Hamarosan kezdődik a szezon. Sportot mikor folytathatom?


16F



2023. aug. 27. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Írány a sürgősségi. Ficam, de lehet repedés/törés is vagy porcleválás
2023. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Az én anyukámnak is ugyanezek a tünetei voltak, borzasztóan bedagadt a lába és még tiszta lila is volt az a terület. 6 hétig volt gipszben. Na szerinted akkor mennyire súlyos a helyzet?

De egyébként ezt nem szabad hagyni így, menj el orvoshoz!!!!

2023. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minimum szalagszakadás, de sajnos valószínűbb a törés. De pontosat az orvosi vizsgálat állapíthat meg!
2023. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ha törés nincs is, de a reccsenés szerű hang, amit hallottál sajnos bokaszalag szakadást nem zárja ki. Tapasztalatból mondom, hogy inkább a törésbe reménykedj, mint a szalagszakadásba.


Ez még akkor is igaz, hogyha törés hangzik rosszabbul, de azt legalább fix, hogy kezelik rendesen. A szalagszakadás megállapítása hosszadalmasabb. Nem elég a röntgen, mert az nem mutatja ki csak a csontsérülést.

2023. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az elso irja. Surgossegire be kell menni. Foleg ha reccsent is.
2023. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy azóta már a sürgősségin vagy, voltál!

Mit állapítottak meg?

2023. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, akkor tört és nem szakadt. Lehet, hogy rosszul hangzik. De egy szalag messze nem tud olyan mértékben regenerálódni sajnos, mint egy csont.
2023. aug. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A röntgen alapján nincs törés, csak repedés, ill. szalagszakadásom van.

Most 1 hétre gipszelték be. szeptember 1-jén kell visszamenjek kontrollra.

Mire számíthatok?

2023. aug. 27. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:
2-3 hónap minimum!
2023. aug. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha megkapod a járógipszet, akkor nagyjából 1 héttel később mehetsz suliba. A teljes gyógyulás nagyjából/legalább 3 hónap. A sporthoz való visszatérés akkor javasolt. (Én idevenném a gördeszkát is)
2023. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!