Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire biztos, hogy be kell...

Mennyire biztos, hogy be kell gipszelni a kezemet ínhüvelygyulladás miatt?

Figyelt kérdés

Hétfőn kell mennem kezsebeszhez reggel 7-re. A privát orvos a papírra azt írta hogy mivel kezelésekre nem reagál a gyulladás, így gipszrogzitest javasol :(

Nekem ezt nem is mondta csak azt hogy a kórházba menjek kezsebeszhez és a kollégával megbeszéljük a továbbiakat.

Azt hittem valamilyen kezelést, csak utána olvastam a papírt.

Ilyenkor ez mennyire biztos?

Tuti be kell gipszelni?

Az asszisztense utána befáslizott, de ő sem mondta hogy arra készüljek hogy hétfőn begipszelnek, csak hogy bekötik hogy kevésbé mozogjon.

Nem szeretnék gipszet hetekre..


2023. szept. 16. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Meg fognak vizsgálni előtte. Engem is gipszelési javaslattal küldtek.

Kezsebesz megnézett, volt ultrahang is meg fizikális vizsgalat.

Utána mondta hogy gipszelni kell.

Nekem sem javult másra.

Kell egy kis idő mire megszoktam de muszáj volt.

2023. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi lett végül veled?

Kezsebeszhez kell mennem, háziorvos küld, ő azt mondta szerinte be fognak gipszelni.

Amit meg nem igazán szeretnék :/

2023. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Előző hét hétfőn begipszeltek.

Most hétfőn már a végleges gipszet is felrakták.

Bementem, megvizsgáltak meg az előzményeket nézte meg az orvos. És mondta hogy mivel másra nem reagált így javasolt a gipszelés.

Kézsebész adott egy papírt szintén, amivel át kellett mennem a traumatológiára és ott a gipszelőben meg is csinálták.

Amire készülj, hogy egyedül nem tudsz hazavezetni, mert nagy gipszed lesz, ujjak teljesen és könyékig a karod. Fel is kötik és úgy kell hordani a gipszet.

Elsőre nekem gipszsínbe tették, 1 hét után kaptam körkörös gipszet.

Ki fognak írni táppénzre is végig amíg gipszben leszel.

2023. szept. 28. 14:40
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehet nem ide tartozó a kérdés de lábban volt valakinek gyulladás?

Gipszbe fognak tenni úgy néz ki :(

2023. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Férjemnek gipszbe rakták de neki kapásból mindkét lábára kellett.

Előtte műanyag csizma volt fent majdnem 3 hétig már a bal lábán és mankót kapott hogy kevésbé terhelje.

Nem segített így kontrollon mondták neki hogy mindkét lábát tehermentesíteni kell, azaz begipszelik.

Fekvőgipszet kapott, 6 napot bent kellett lennie a kórházban, 7. Nap délelőtt felrakták a végleges gipszeket és délután jöhetett haza.

Jobbulást és kitartást neked!

2023. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A műanyag csizma milyen?

Fekvőgipsz várományosa vagyok ugyanezen okból.

Beutalót kaptam, amin már a konkrét lábgipsz szerepel vagyis “ javaslat a teljes tehermentesítésre gipszsín felhelyezéssel”.

Nekem egyelőre be lett kötözve, egy merev műgyanta sínt kaptam fáslival talptól térdig és nem terhelem (mankózok).

Ez így nem elég?

nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azóta már biztos elláttak.

A műanyag csizma az szó szerint egy műanyag csizma volt, ami elol tépőzáras volt.

Erre rá lehetett lépni, de kímélte, mankóval járt. Alatta fáslizva is volt a lába.

Kb ugyanúgy nézett ki ez, mint a gipsz.

De nála ez nem jött be, a másik lába is már vacakolt, ezért kapott két fekvőgipszet kapásból.

nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Erre miért adnak fekvőgipszet?

Nekem nem is volt szó fekvőgipszről.

Annyi hogy mondta az orvos hogy tehermentesíteni kell, így ad egy papírt amivel irány a traumatológián a gipszelő és begipszelik a lábamat.

Nekem sarokkal tették fel és utána a gipszelőben kellett kb egy fél órát feküdni. Utána doki megnézte, mankó és mehettem. 1 hónapig kell gipszben lennem.

nov. 21. 14:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Péntek óta vagyok gipszben.

Ez tuti hatásos?

Csak mert már gondolkodom hogy megérte e begipszeltetni.

Nagyon nem tudom megszokni és 2 hétig fekvőgipszben kell lenni, utána meg még 4-5 hét járógipsz.

Ráadásul ugyanúgy fáj a lábam.

A gipszbe is azért mentem bele mert mondták hogy jó lesz a gipszben a lábamnak és higyjem el nem fog fájni.

Ugyanúgy fáj és a gipszben létet meg utálom.

febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk nem volt választásom.

A doki mondta hogy gipszbe kell tenni, kaptam papírt aztán toltak a gipszelo elé.

De engem egy hétre befektettek mert mindkét lábamat begipszelték egyszerre.

Mire került fel a járógipsz már kevésbé fájt.

De ugye előtte egy hétig feküdtem felpolcolt lábakkal.

Gipszben nem tud mozogni a lábad, így pihen a legjobban.

Idő lesz mire nem fáj. De segít a gipsz.

Nagyon rossz viszont tudom.

5 hétig kellett még mindkettőre járógipsz.

Amivel azért sokat menni nem lehetett, arra volt jó hogy ki tudtam menni WC-re meg a házban mankóval tudtam közlekedni.

De főleg feküdtem. A doki is ezt mondta hogy pihentessem és akkor alljak lábra ha muszáj.

Pl kontrollra is toltak, nem sétálhattam annyit.

De rendbejöttek a labaim!

Elvileg kiújulhat.. de ez van.. remélem a legjobbakat.

febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!